Haluk Levent konserinde Kızılay aracına tepki Haluk Levent konserinde Kızılay aracına tepki

Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimi öncesi İstanbul adayı Buğra Kavuncu ve ilçe adaylarıyla birlikte Maltepe, Kartal ve Pendik’e yaptığı esnaf ziyaretinde, ''Bugüne kadar hiçbir liderin yapmadığı bir şey yaptım. Var saydık, oy vermediniz. Ben evime döneceğim. Siyasetin s’siyle meşgul olmayacağım. Daha bunun ötesi var mı?'' açıklamalarında bulunmuştu. 


''Geleceğin Genel Başkan Adayı diye yazmıştım''

Kürşat

Yerel seçimden istediği sonucu alamayan Akşener'in aday olmayacağını açıklamasının ardından İYİ Parti kurultayında kimlerin aday olacağı merak konusu oldu. ''Medya 28'', ''Siyasette Görüş'' programının yapımcısı Hilmi Taşkın, İYİ Parti'deki adaylıklar konusunda bilgilerini paylaştı. Taşkın: ''Olağanüstü kongrede Akşener 'in adayının ''Kürşat Zorlu'' olacağını düşünüyorum. Kürşat Zorlu, 19 Ekim 2022'de Grup Toplantısında partiye katıldı. Aynı gün parti sözcülüğüne getirildi !
Bu durum Akşener' in ona duyduğu güveni göstermektedir. Mayıs 2023 'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için "altılı masa" çalışmaları devam ediyordu. Kürşat Zorlu'nun, geldikten sonra altılı masada çatlak yaratan "Kazanacak Aday" söyleminin oluşmasında etkili olduğunu düşünüyorum. Sonra masadan kalkma stratejisinde de... O günlerde de geleceğin genel başkan adayı diye yazmıştım.'' şeklinde konuştu. 

Meral Akşener'in, Turhan Çömez ve Buğra Kavuncu gibi isimleri yerel seçimlerde aday göstererek yıprattığını belirten Hilmi Taşkın, diğer adaylarla ilgili şu bilgileri verdi: ''Tolga Akalın adaylığını açıkladı.  Bilge Yavuz 'da düşünüyor.
Koray Aydın, Musavvat Dervişoğlu adı da kulislerde konuşuluyor. Ben her ikisinin anlaşarak tekinin aday olacağını düşünüyorum. Bu da Koray Aydın olabilir. Akşener, prensi gibi gördüğü Kürşat Zorlu' nun adaylığına destek olursa ki öyle görünüyor, Kurultay sürecinde yeni iç kırılmalar yaşanabilir.''