Giresun Üniversitesi Türk Halk Oyunları Topluluğu Süper Lig'de Derece Kazandı Giresun Üniversitesi Türk Halk Oyunları Topluluğu Süper Lig'de Derece Kazandı

Giresun tarihinin hafızasını koruyan  ve geniş  arşivi olan Hüseyin Gazi Menteşeoğlu önemli eserleri toplamaya devam ediyor.

Hüseyin Gazi Menteşeoğlu, "Şahabeddin Uzunkaya İstanbul ve Giresun basınına iz bırakmış önemli bir şahsiyettir. Bütün romanları çok zor bulunur ama özellikle Seyid Vakkas romanı çok daha nadirdir. Üç romanı elimde mevcuttu. Şimdi Aşk Çılgınları ile seriyi tamamladık. Belkide Giresunda bu dört romana birden sahip olan tek kişi olarak son derece şanslıyım. Şahabeddin Uzunkaya hakkında Hatem Türk hocamızın büyük emekleri ve Nurgül Gürsoy 'un titiz ve özverili çalışması sonunda 2 önemli eser yayımlandı. Hatem hocamın Giresun konusundaki çalışmaları ve öğrencilerini de bu konuda yönlendirmesi ile Nurgül hanım tarafından Şahabeddin Uzunkaya Hayatı-Gazeteciliği-romancılığı ve Şahabeddin Uzunkaya Şiirleri ve Şairliği-Hikayeleri ve Hikayeciliği adıyla 2 önemli kitap tüm yönleriyle ve bu dört romanıyla okuyucunun beğenisine sunuldu. Neredeyse 2 yıl önce yayımlanan bu kitapları okumanızı tavsiye ederim." şeklinte konuştu.

385397485_10231011993032400_254709363379279665_n