21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası vesilesiyle Giresun Memur Sen ve sendika temsilcileri, Giresun Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası vesilesiyle Memur Sen Giresun İl Temsilcisi Muhammet Sarı, Toç Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Murat Koç ve Öz Orman İş Sendikası Şube Başkanı Muhittin Çelebi, Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş'i makamında ziyaret ederek, tüm orman teşkilatının 21-26 Mart Dünya Orman Haftasını kutladılar. Geleceğimizin teminatı olan ormanlarımızın korunması sadece orman çalışanlarının değil herkesin görevi olduğunun altı çizilen görüşmede sendikaların ve orman bölge müdürlüğünün doğa, orman ve çevre bilincini oluşturmak adına üzerine düşen görevin yapılacağının altı çizildi.

Şehrin park sayısı 75'e ulaştı Şehrin park sayısı 75'e ulaştı

Toç Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Murat Koç yaptığı değerlendirmede; ''Ormanlar sadece ülke ekonomisi için değil, insanların sosyal, kültürel ve biyolojik olarak daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için büyük önem arz eder.  Fakat orman yangınları ve izinsiz kesimler ormanlarımızın yok olmasına neden olmaktadır. Orman Genel Müdürlüğü de son 10 yılda orman yangınları ile mücadelede çok yoğun bir süreç yaşamıştır. Bu yoğunluğa rağmen ülkemiz aynı iklim kuşağında yer alan ülkelere göre orman yangınlarına müdahalede çok daha başarılıdır. Bu başarıda çalışanlarımızın destansı mücadelesi ve takdir edilen fedakarlığı büyük rol almaktadır. Bu vesileyle büyük özveri ve fedakarlıkla görev yapan, ormanlarımızı canları pahasına korumayı kendilerine ilke edinerek orman yangınlarında hayatlarını kaybeden çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, tüm mesai arkadaşlarımızın Orman Haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum'' dedi.