MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş, Cumhurbaşkanlığı 2 tur seçimi sonucu hakkında basın açıklaması yaptı.

Karakuş, "28 Mayıs tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı 2 tur seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazanarak 13'üncü Cumhurbaşkanımız olmuştur.

Solcu Liseliler Film gösterimi için buluşuyor! Solcu Liseliler Film gösterimi için buluşuyor!

Seçim sonucunun, Giresun'umuza, ülkemize gönül coğrafyamıza ve mazlum milletlere hayırlı uğurlu olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Giresunlu hemşehrilerim demokrasiye sahip çıkarak yüksek katılımla oylarını kullanmış, 14 Mayıs'ta yüzde 61 olan Cumhurbaşkanı oylarını yüzde 65'e yaklaştırarak görevine layıkıyla yapmıştır.

Desteklerinden dolayı özellikle tüm Giresunlu seçmenlere teşekkür ediyorum. Yine özverili çalışmalarından dolayı teşkilatlarımıza, kadın kollarımıza, Ülkü Ocaklarına, sandık müşahitlerimize ve gönül dostlarımızı tebrik ediyorum.

14 Mayıs seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Cumhur ittifakı çoğunluğu sağlamış ve ilimizden partimizi temsilen Sayın Ertuğrul Gazi Konal milletvekili seçilmiştir.

14 Mayıs ve 28 Mayıs'ın galibi tüm Giresunlular ve Türkiye'dir.

Türkiye Cumhuriyeti Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine Adım Adım ilerlemektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmesiyle ülkemizin önü sonuna kadar açılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle her iki seçimin de ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diler, tüm giresunlulara saygı ve sevgilerimi sunarım." dedi.