Belediyenin yaptığı çalışmayla birlikte, kurbanlık hayvan satış alanında su, elektrik, tuvalet, zabıta noktası, veteriner hekim ve tartı yeri hizmetleri veriliyor.
Diğer yandan, bu dönem Batlama mevkiinde de kurbanlık hayvan satış alanı hizmete girdi. Belediye tarafından Batlama yolu girişinde kurulan ve eksiklikleri tamamlanan pazarda da kurbanlık hayvan alım satımı yapılıyor.
Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse yaptığı açıklamada: "Kurbanlık hayvan satış alanı vatandaşlarımızın rahatlıkla kurbanlarını alıp satabilecekleri önemli bir nokta. Bu nedenle, satış alanının temiz ve düzenli olması bizim için büyük önem taşıyor. Ekiplerimiz, titizlikle çalışarak hemşehrilerimizin bayram alışverişlerini sorunsuz bir şekilde yapmasını sağlayacak. Kurban satış yerinde gerçekleştirdiğimiz düzenleme ve temizlik çalışmalarıyla vatandaşlarımızın sağlığını da ön planda tutuyoruz. Temiz ve hijyenik bir ortamda kurban alım-satımı yapılması için çalışıyoruz. Tüm hayvan sahiplerine de bol kazançlar diliyorum” dedi.
Medya 28 Haber Merkezi