Yeni sezonun başlaması nedeniyle, belediyenin kullanımına tahsis edilen gümrük binası yeni adıyla Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde saat 20.00’de açılış gecesi düzenlenecek. Gecede sanatçı Onur Şan sahne alarak birbirinden güzel eserleriyle davetlilere keyifli bir akşam yaşatacak.

Giresun Düşünce Okulu'nda İletişim Atölyesi Giresun Düşünce Okulu'nda İletişim Atölyesi

Dolu dolu geçmesi beklenen 2022-2023 kültür ve sanat sezonunda; tiyatro günleri, sergiler, konserler, fuarlar, festivaller, söyleşiler ve halk dansları gibi birçok farklı etkinlik yer alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da zengin içeriklerin yer aldığı geniş yelpazede bir program hazırlandığını ifade ederek: “Hem açılışımız, hem de sezon boyu devam edecek olan etkinliklerimizi halkımıza açık ve ücretsiz şekilde buluşturmaya devam ediyoruz. Etkinliklerimize tüm kültür ve sanatsever insanları bekliyoruz. Giresun’u kültür-sanat şehri haline getirmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Şehrimizden daha çok sanatçı, daha çok yazar, daha çok sporcu, daha çok bilim adamı çıkmasını arzu ediyoruz. Bu da sanatla, sporla, bilimle, kültürle uğraşan insan sayısını artırmaktan ve bu imkanları sunmaktan geçiyor. Bunları göz önüne alarak şehrimizde kültür sanat hamlesine devam ediyoruz.” dedi.