Giresun Üniversitesi Kültürel Faaliyetler Topluluğu (KÜFAT), tarafından düzenlenen Kariyer Buluşmaları etkinliğinin ilki 4 Aralık 2023 Pazartesi günü Rektörlük Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Etkinliğe konuşmacı olarak Giresun’dan yetişip önemli yerlere gelen iki değerli isim, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu ile Spor Yazarı/Yorumcusu Haldun Domaç katıldı.

Prof. Dr. Balcıoğlu, küçük bir şehirden çıkıp iyi bir kariyer oluşturmak için yapılması gerekenlerden eğitim hayatında yaşadığı zorlukların üstesinden nasıl geldiğinde, mesleki yaşantısında edindiği deneyimlerden Giresun için pek çok çalışmanın içerisinde bulunduğuna kadar geniş bir yelpazede öğrencilerle bilgiler paylaştı.

Yoksa eğitimi kimse önemsemiyor mu? Yoksa eğitimi kimse önemsemiyor mu?

Spor Yazarı/Yorumcusu Haldun Domaç ise şartlar ne kadar zor olursa olsun başarının anahtarının önce kendine inanmak olduğunu vurgulayarak, iyi bir kariyer oluşturmak için her zaman çok çalışmak ve yılmamak gerektiğinden bahsetti. Kariyeri boyunca hep aynı anda iki işi birlikte yürüttüğünü anlatan Domaç, “Engeller ve zorluklar mutlaka olabilir ancak önce siz kendinize ve başaracağınıza inanmalısınız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından soru cevap bölümüyle devam eden etkinlik, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Güven Özdem, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kürşad Han Dönmez ve Kültürel Faaliyetler Topluluğu Sorumlu Akademisyeni Öğr. Gör. Kamil Patan’ın konuşmacılara teşekkür belgesi ve hediye takdiminin ardından sona erdi.