Yağlıdere'de Muhtarlara Seminer Verildi Yağlıdere'de Muhtarlara Seminer Verildi


Seyirci

''Bir bahçenin iki çiçeği olan Adem ve Havva'' 

Genel Sanat Yönetmenliğini, Naser Shatrolli'nin yaptığı ve Çlirim Shabani (Adem) ile Arbnora Demi'nin (Havva) oyunculuğunu üstlendiği ''Bahçe Çiçekleri'', tiyatro seyircisine büyülü anlar yaşattı.  Bulancak Tiyatro Sahnesinde yabancı dilde sahnelenen oyunda ''bir ilk'' olarak Türkçe çeviri ile üst yazı teknolojisi kullanıldı. 

Bahçe Çiçekleri oyunu, iyinin ve kötünün tercihlere göre sorgulandığı hem klasik hem de modern zamanlara değinen bir oyun. Hayatın akışının yaptığımız eylemlerle yön bulduğunu anlatan tiyatro oyunu, Adem ve Havva'nın yasak meyveyi yemesinden itibaren başlayan serüveninin günümüzdeki devamı niteliğinde.

Kosova

Bahçe Çiçekleri, savaşın getirdiği felaket ve yıkımın, entrikaların ve gücün sorgulandığı ancak bunun yanında hayata dair güzelliklerin, iyi insanların, merhametin ve şefkatin de Tanrı tarafından insana bahşedildiğini gözler önüne seriyor. 

Adem ve Havva hikayesi, insanoğlunun yaşantısından bu yana aslında hiçbir şeyin değişmediğini, sadece isimlerin değiştiği, olayların ise farklı zaman diliminde aynı kadersel döngüler etrafında şekillendiğini bizlere anlatıyor. 

Kosova3

Medya 28 - Burak Aydın