Giresun'un Eynesil ilçesi Adaköyü köyünde yol yapım çalışmaları yürüten Giresun İl Özel İdaresi personelleri, yaban köpeklerinin peşine düştüğü ve yaraladığı bir karacayı kurtardı.

Giresun'da 17 bin 360 Samuray Arısı Salımı Yapıldı Giresun'da 17 bin 360 Samuray Arısı Salımı Yapıldı

Giresun İl Özel İdaresinde iş makinesi operatörü olarak çalışan Ayhan Aydın, karacayı yaban köpeklerinin elinden zor kurtardığını söyledi.

AW059924_01

Aydın olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Yarımca köyünde işimi bitirdikten sonra Adaköy köyünde çalışacaktım. İşten dönüşte Adaköy yol altında makinayı park ettim. Makinadan iner inmez köpek sesi duydum. Dere içerisinde köpeklerin dalaştığını zannettim ve onları ayırmak için bağırmaya başladım. Dere kenarına indiğimde, köpeklerin bir karacayı yakaladığını gördüm. Hemen üzerine koşarak köpekleri kovalamaya başladım. Geldiğimi gören köpekler karacayı bıraktı ve kaçtı. Karaca dereye atladı ve dere boyunca yaklaşık yüz metre aşağıya kadar indi. Ben de sarp bir araziye doğru aşağı indim ve karacanın olduğu yere ulaştım. Karacayı yakalamak için bir ip bulduk ve karacayı dereden çıkardık. Daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerini arayarak karacayı onlara teslim ettik" dedi.

Kaynak: İHA