Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan’ın Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na, vatandaşlardan şikâyet ve bilgiler doğrultusunda medya üzerinden sorduğu sorularla ilgili Giresun Belediyesinden yazılı açıklama geldi.

Açıklamayı değerlendiren Kılıçaslan , Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nun açıklamalarını hayretler içerisinde karşıladığını belirterek devletin bir kurumu olan belediyenin işçinin haklarını gasp etmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını, zira bu kurumun kimsenin atadan babadan kalma mirası olmadığını” dile getirdi.

Yeşil Yol Projesinde son aşamalara gelindi Yeşil Yol Projesinde son aşamalara gelindi

Kılıçaslan yaptığı açıklamada “Araştırmalarımız neticesinde Giresun Belediyesi’nde çalışan işçi arkadaşlarımız alacaklarını alamadığı için yasal haklarını savunmuş. Sn. Aytekin Şenlikoğlu işçilerinin haklarını ödemek yerine mağdur kardeşlerimizi maalesef ceza verir gibi başka birimlere sürmüş. İşçinin haklarını savunan siyasetçilere de göz dağı vermek için hukuki süreç başlatacağını açıklamıştır. Avukatlık mesleğini belediye başkanlığı ile harmanlayan Sn. Şenlikoğlu’na şunu söylemek istiyorum. Açıklamanızda başlattığınız bu hukuki süreci, daha evvelki sözleşmeli işçilere başlattığınız, emekli olan müdürlere başlattığınız, emekli olan işçilere başlattığınız hukuki süreçten başlatacaksanız eğer hiç zahmet etmeyin. Çünkü başlattığınız her hukuki süreçte Giresun Belediyesi milyonlarca TL tazminat ödemek zorunda kaldı, işçilerimizin haklı olan davasında da aynı zararın tekrarlanacağından eminim” dedi.

SİZ UNUTTUYSANIZ ARŞİVLER UNUTMADI!

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yerel seçimlerde “İşçilerin birikmiş alacaklarını ödeyeceğim” sözünü tekrar hatırlatan Kılıçaslan “Şimdi çıkmış Sn. Başkan akıllara zarar bir açıklama ile işçi alacaklarının 2018 yılından olduğunu ifade ediyor. Sn. Başkan; Siz seçimlerde geçmiş alacaklardan bahsederken kaç yılından kalan alacaklardan bahsediyordunuz acaba?” dedi.

SİZİN GERÇEK YÜZÜNÜZ TA 1 NİSAN’DA ORTAYA ÇIKMIŞTI!

30 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimleri kazanan, daha koltuğa oturmadan 1 Nisan 2019 tarihinde Giresun’un giriş ve çıkışlarında bulunan seçimi kaybeden Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun resimlerini indirterek nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini gösteren AK Parti ve Aytekin Şenlikoğlu, geçen 3 sene zarfında maalesef bizleri yanıltmadı.

Gücünüz sadece Giresun Belediyesi’nde çalışan işçi kardeşlerimize  mi yetiyor? Alacaklarını ödememek için, bir de kendilerine baskı yapmak, diğer işçilerinde aynı hamleleri yapmamaları için yerlerini değiştirerek baskı politikası ve mobbing uyguluyorsunuz. Nerede insana saygı, Nerede işçinin ve emekçinin alın terinin karşılığı? Devlet kurumu olan bu Belediye sizin Padişahlık oyunu oynayabileceğiniz, yandaşları abat edip evine ekmek götürme derdinde olup sizin zihniyetinizden değil diye oradan oraya savuracağınız, Devletin hak verdiği bu kardeşlerimizin istediğiniz gibi rızkını kesebileceğiniz bir yer mi sizce? Bu insanlar sizi baş tacı yapıp Belediye Başkanı seçti ama şunu bilin ki kimse sizin ne malınız, nede insanların işiyle gücüyle oynamaya hakkınız var! Zira bu işlerin bir de öteki tarafı var hatırlatmak isterim…

Bilindiği üzere iktidarın uyguladığı yanlış politikalar yüzünden zaten Ülkemiz ekonomik olarak çok zor durumdadır. İşçi kardeşlerimizin aldıkları maaşlar ile refah içinde geçinmeleri de neredeyse mümkün değildir. Dolayısı ile Sn. Aytekin beyin ödemediği o mesai alacakları bu kardeşlerimiz için çok önemlidir.

Giresun Belediye Başkanı Sn.Şenlikoğlu, şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve bu sorularıma cevap verin!

-İşçi kardeşlerimizin çoğunun evlerini geçindirebilmek için, çoluk çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için mesai saatleri dışında ek iş yaptıklarını biliyor musunuz?

-Kiminin hamallık, kiminin şoförlük, kiminin inşaat işçiliği kiminin araba yıkamacılığı yaptığı biliyor musunuz?

-Birçok kardeşimizin ek iş yaptığı için günde 3-4 saat uyuduğunun farkında mısınız?

-Birçok işçi kardeşimizin belki uzun süredir ailesini alıp bir yemeğe gidemediğinin biliyor musunuz?

-Teyyaredüzü, Gaziler Mahallesi, Gedikkaya, Aksu Mahallelerinden gelen birçok personelin dolmuş parasından tasarruf etmek için evden bir saat önce çıktığını ve karda kışta, yağmurda çamurda yürüyerek mesailerine geldiklerini biliyor musunuz?

Sn. Şenlikoğlu; Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı olarak size çağrıda bulunuyorum! Belediyecilik meşakkatli iştir. Emek ister, yürütme ister, devamlılık ister, liyakat ister. İktidarın gücü elinde olan bir belediye başkanı olarak sizden hiçbir mazeret üretmeksizin, bu işçi kardeşlerimizin geçmiş mesai alacaklarını bir an evvel ödemenizi talep ediyorum. Şayet ödeyemiyorsanız “Ben dün böyle dedim ama, bugün yapamıyorum” diyerek özür dileyin, ya da işi ehline bırakmak adına istifa edin!'' denildi.