Giresun Üniversitesi ile Abay Kazak Milli Pedagoji Üniversitesi arasında imzalanan öğretim üyesi ve öğrenci değişim anlaşması kapsamında, 51 öğrenciden sonra 2 öğretim elemanı daha Giresun Üniversitesine geldi.

Giresun’da İmzalanan Protokolle Yükümlülere Eğitim Desteği Verilecek Giresun’da İmzalanan Protokolle Yükümlülere Eğitim Desteği Verilecek

Yabancı Diller Yoksekokulu Müdürü Prof. Dr. Vedi Aşkaroğlu eşliğinde Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr Güven Özdem'i ziyaret eden yeni öğretim elemanları Nargiza Bekbanova ve Balgin Medeniyetova, Abay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tlep Bolat Anapiyavich'in gönderdiği hediyeleri Özdem'e takdim ettiler. Misafirperverliği için Giresun Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can'a da teşekkürlerini sunan Bekbanova ve Medeniyetova, Giresun Üniversitesi ailesine katıldıkları için duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Giresun Üniversitesindeki akademik çalışmalarını, aynı zamanda İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Vedi Aşkaroğlu danışmanlığında sürdürecek olan öğretim elemanları, yaklaşık bir yıl sürecek Türkçe öğrenimlerini de GRÜ TÖMER'de tamamlayacaklar.