Kadir Gecesi dolayısıyla şehir genelinde düzenlenen programlara katılan Giresun halkı, cami ve mescitleri erkenden doldurdu. Vatandaşlar bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmek için saf tutarak af ve mağfiret niyazıyla ellerini semaya açtı.

Giresun’da vatandaşlar Kadir Gecesi dolayısıyla camilere akın etti. Çınarlar, Kapu, Kale, Hacı Hüseyin, Şeyh Keramettin ve Soğuksu gibi tarihi camiler başta olmak üzere şehir genelindeki camilerde düzenlenen programlara katılan vatandaşlar bol bol dua ederek gecenin manevi atmosferini yaşadı. 

Kadir Gecesi’ni idrak etmek için akşam namazında camilere gelen cemaat, namazlarını kıldıktan sonra okunan Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim tilavetini huşu içinde dinledi. 

İl Müftülüğünce Hacı Miktat Camii’nde Kadir Gecesi dolayısıyla program düzenlendi. Programda, din görevlilerince Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, salat-ü selam, ilahi ve mevlitten bahirler okundu. 

İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Kadir Gecesi Özel Programı”na katılarak gecenin önemi hakkında sohbet gerçekleştirdi. İl Müftümüz Topcan depremden etkilenenler, İslam alemi ve tüm insanlık için dua etti. 

3e2aee52-ed3c-47b0-b371-09fdee42602e_750x422İl Müftüsü Topcan, Allah’ın müminler için bir fırsat vesilesi kıldığı, Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin en güzel şekilde ihya edilerek geçirilmesi çağrısında bulundu.

Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği Kadir Gecesi’nin Müslümanlar için bir fırsat olduğunu vurgulayan İl Müftümüz Topcan, “Dualarımız olsun nefsimize, neslimize, İslam ailesinin çocuklarına, ümmete. İnsanlığın hidayeti için dualarımız olsun dillerimizde. Maddi ve manevi sıkıntı ve kederlerimiz için duralım huzurda. Kur’an-ı Kerim’le süslensin gönül dünyamız. Dert ortağımız olsun Kur’an. Bunun yanında; günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edelim. Niyazlarımız olsun bize yoldaş, bize arkadaş. Helalleşelim eş ve dostlarımızla. Küs ve dargınlıklar kalksın aramızdan bu gece. Gönüller çalalım, kederli yüzleri güldürelim. Bu duygularla bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecenizi en kalbi muhabbetlerimle tebrik eder, bu kutlu gecenin âlemi İslam’a ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.” dedi.9ba4a8a5-3fe0-4f38-95a5-b0568c9bdea4_750x422

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda kılınan teravih namazı sonrası Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

KADİR GECESİ PROGRAMLARINDA TOPLUMUN HER KESİMİNE ULAŞILDI 

Kadir Gecesi dolayısıyla İl Müftülüğünce birçok program düzenlendi.  Vaizler, din görevlileri ve manevi danışmanlar tarafından huzurevlerinde, cezaevlerinde, kadın konuk evlerinde, çocuk evlerinde, KYK yurtlarında, engelli bakım merkezlerinde ve Giresun’da misafir edilen depremzedelere yönelik programlar gerçekleştirildi.  Seyyid Vakkas Camii’nde ise kadınlara yönelik program düzenlendi.

Yaralı halde bulunan 3 kuş koruma altına alındı Yaralı halde bulunan 3 kuş koruma altına alındı

İl Müftüsü Ramazan Topcan gerçekleştirilen programlara katılarak, vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik etti.