Vali Enver Ünlü, Jandarma Teşkilatının 183'üncü Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Ünlü, ''Kutlama mesajından şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini, mesai mefhumu gözetmeksizin koruyan ve görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatı’mızın 183. kuruluş yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gücünü yasalardan ve desteğini milletimizden alan Jandarma Teşkilatı’mız; vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla hepimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Büyük bir aşk ve sadakatle vatan nöbetini sürdüren, canımızdan aziz bildiğimiz vatan ve ay yıldızlı bayrak için nice Şehitler veren Jandarma Teşkilatı’mız, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer odaklarının korkulu rüyasıdır.

Vali Ünlü “Aşamayacağımız Hiçbir Zorluk ve Engel Yok” Vali Ünlü “Aşamayacağımız Hiçbir Zorluk ve Engel Yok”

Terörle mücadelede yaz kış demeden operasyon yapabilme kabiliyetine sahip olan ve bu gücünü saha sonuçlarına yansıtan Jandarma Genel Komutanlığı; asayiş, trafik, uyuşturucu ticareti ve göçmen kaçakçılığı gibi sorumluluk üstlendiği diğer alanlarda da göğsümüzü kabartmaktadır.

Bu vesileyle, vatanımızın bölünmez bütünlüğü,  milletimizin birlik ve beraberliği uğruna mücadele ederken canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yılını içtenlikle tebrik ediyor, tüm mensuplarına değerli aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.