İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Organize Sanayi'deki futbol stadının yıkımı ile ilgili bir açıklamaya yaptı.

Eroğlu yaptığı açıklamada; "Organize Sanayi Bölgesindeki stadın tribünleri yıkıldı ve ortasına iş makinası koyuldu, öğreniyoruz ki bu alan için bir komisyon değer biçmiş ve 4 Milyon TL’ye bir şirkete satılmış. Halbuki bu alanın gerçek değeri tahminlerimize göre 50 Milyon TL'nin üzerindedir. Yeni bir soygun, torpil, adam kayırma yada ne derseniz." dedi.

KÖYDES ödeneğinin dağıtımı yapıldı KÖYDES ödeneğinin dağıtımı yapıldı

Organize Sanayi Bölgesi’nde bir sürü boş arazinin olduğunu belirten Eroğlu, "Bu bölgede bankalarda icralık bir sürü arazi var, iyi niyetli olarak iş yapmak isteyenler stadı yıkmak yerine bu arazilerden de satınalabilir, bunun adı resmen peşkeş çekmedir, tüm sorumluları ve savcıları göreve davet ediyorum, bu arazinin değeri 50 Milyon TL'nin üzerindedir, kaldı ki imar planlarına göre Organize Sanayi Bölgeleri'nde spora ayrılan sahalar da olmak zorundadır, burası illaki Organize Sanayi Bölgesine katılacaksa spor sahası olarak katılsın, yapılan bir şeyi yıkmak kadar kötü bir tasarruf olamaz, onun yerine belediye saha verecekmiş, yeniden yapılacak, mış, mış, mış, yapılanı niye yıkıyorsunuz, yeniden niye masraf edeceksiniz" dedi.