İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik ile özel röportajımızda, yerel seçim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi ve Belediye Başkanlığı aday adaylarını açıkladı.

Başkan Köse: ''İktidar Yolunda CHP Çalıştayı''na Katıldı Başkan Köse: ''İktidar Yolunda CHP Çalıştayı''na Katıldı

İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik, yaptığı açıklamada, "İYİ Parti 2017'de kuruldu ve o tarihten beri Bulancak'ta İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim sürecini atlattıktan sonra yerel seçim çalışmalarına başladık. Aday adaylığı sürecine erken başladık. Şu anda belediye başkanlığı aday adaylığı için yönetim kuruluna 3 kişi aday adaylığı ile ilgili açıklamada bulundu,bu adaylardan biri de benim  Bu arkadaşlarımız Osman Kıroğlu, 21 dönem Giresun Milletvekili Mustafa Yaman ve ilçe başkanı olarak da ben adayım. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla paylaştık. İlerleyen günlerde basın açıklaması yapacağız" dedi.

Başkan Çelik, "Bulancak'ımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

"Sağlıklı bir seçim geçirmemizi temenni ediyorum. Bütün aday adayı partili ve diğer partili arkadaşlarıma da bu süreçte başarılar diliyorum. Çünkü memleketimin güzelliği, buradaki niyet ve millete hizmet noktasında herkes bu konuda adım atmaktadır.İnşallah memleketimize ve milletimize hayırlı olur."

"Bizim güzel görmediğimiz şey, insanlığımıza, arkadaşlığımıza, dostluğumuza zarar vermeden bu sürecin götürülmesidir."

"Seçimlerde özellikle kırmadan, dökmeden, üzmeden insanlarımızın teveccühünü kazanarak yolları aşındırarak bu güzelliği kim hak ediyorsa onun seçilmesini  temenni ediyorum."

Aday adaylığı sürecine dikkat çeken Başkan Çelik, "Genel merkez aday adaylığı süreciyle ilgili bir takvim göndermedi, biz erken sahaya çıkalım diye bu girişimde bulunduk."

Yönetimin bilgisi dahilinde Bulancak'ta aday adaylığı sürecini ilk açıklayan bizleriz.

Basın açıklamasının ardından aday adayları olarak vatandaşların yanında yer alacağız, sahaya çıkacağız. Şu anda aday adaylığı süreci tamamlandıktan sonra gönül birliği içerisinde partimizin çalışmalarını yapacağız.

Genel merkezden aday adaylığı süreciyle ilgili Takvim gelmedi Ancak başkan ve yönetim kurulu üyelerinin yönetimdeki görevlerinden ayrılmaları için genelge geldi.1Ekim'den itibaren görevlerinden görev almak isteyen yönetim kurulu üyelerinin ayrılmaları konusunda.Genelge'de, 1 Ekim 2023 itibariyle aday adayı olacak, genel meclis adayı olacak, belediye meclis adayı olacak, belediye başkan adayı olacak arkadaşlar, yönetim görevinden ayrılmaları ilgili genelge yayınlandı.

Başkan Çelik, "2 Ekim 2023 tarihinden itibaren teşkilatta görevimi dilekçe verip bırakacağım."

"Bundansonraki süreci yönetim belirleyecek, yönetim yeni bir başkan seçecek."

Son olarak, şunları demek istiyorum: Ülkemize, milletimize, ilçemize faydamız olacaksa hayırlara vesile olsun. Çalacak, çırpacaksak, Allah nasip etmesin şeklinde konuştu.

Haber: Yunus Eren