Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, görevine başladığı ilk günden itibaren resmî kurum temsilcileri başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, iş insanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve ziyaretçi kabullerine devam ediyor.

Bu kapsamda Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 18 Eylül Pazartesi günü iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden; Çarıkçı Hotel Sahibi Yılmaz Türkyılmaz, Türk Kızılayı Giresun Şubesi Başkanı Murat Cansız ve beraberlerindeki heyet, GİRSAN Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cürgül ve yönetimi ile Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Yener Türk ve yönetimini kabul etti.

2023_334_01

Bu kabuller sırasında, Giresun'un ekonomik ve sosyal gelişimi için yapılacak iş birliklerinin yanı sıra yardım ve destek projeleri de görüşüldü. İş dünyası temsilcileri, yerel kalkınma ve istihdamın artırılması konusundaki çabalarını Vali Serdengeçti’ye aktardılar. Ayrıca, Başkan Cansız tarafından Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından yürütülen insani yardım faaliyetleri ile Cürgül tarafından GİRSAN Silah Sanayinin savunma sanayisine katkıları hakkında Vali Serdengeçti’ye bilgi verildi.

2023_334_05

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Yener Türk ve yönetimi ile yapılan görüşmede ise Giresun iş dünyası, yapılan yatırımlar ve sağlanan istihdamlar başta olmak üzere çeşitli konular gündeme getirildi. Ayrıca Başkan Türk tarafından, ASKON'un çalışmaları hakkında Vali Serdengeçti’ye bilgi aktarıldı.

2023_334_07

Vali Serdengeçti, bu değerli ziyaretlerin Giresun'un daha da ileriye taşınması için önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarının kentin kalkınmasında kritik bir rol oynadığını belirtti.

Trabzon'un Evladı Ekrem İmamoğlu'ndan Bayramlaşma Ziyareti Trabzon'un Evladı Ekrem İmamoğlu'ndan Bayramlaşma Ziyareti

Ziyaretçiler, Vali Serdengeçti’ye nazik kabullerinden ve misafirperverlikten dolayı şükranlarını sundu.

Vali Serdengeçti de ziyaretleri nedeniyle iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

Ziyaretler, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.