Giresun İl Müftülüğünce din görevlilerine yönelik "Personel Toplantısı" gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen usul ve prensipler doğrultusunda yürütülen faaliyetlerin verimliliği ve sorunların çözümü noktasında personele rehberlik etmek amacıyla Seyyid Vakkas Camii’nde düzenlenen toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

f10a3412-719a-44e9-88bb-e960b2546bd1_750x422

Toplantıda din görevlilerine hitap eden İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Gününüz mübarek olsun.

Kardeşlerim! 2023 yılı yaz Kur’an kursları hayırla tamamlandı. Emek sahibi her bir kardeşime candan teşekkür ederim. Rabbim razı olsun.

Önümüzde Başkanlığımızın iki önemli çalışması var. Mevlid-i Nebi ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri. Her bir çalışma için hepinizden katkı bekliyorum. İmkanları fırsata çevirelim. Bu vesile ile hizmet ettiğiniz köyde, mahallede ziyaret etmediğiniz ailemiz olmasın. Camilerde yapılacak olan programlardan cemaatinizi haberdar edin.

Bir ayağınız okullarda olsun. Bu vesile ile okullarda yapılacak programlarda görev alın.

Gençlerle irtibatımızı sıkı tutmaya gayret edelim. Cami-Çocuk buluşmamız hamdolsun ara vermeden devam ediyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Din görevlilerinin topluma rehberlik etmesi gerektiğini vurgulayan Topcan, “Kardeşlerim! Toplumda ahlaki eğitim açısından sizlere, bizlere büyük görev düşüyor. Olup bitene seyirci kalamayız. 

Trabzon'un Evladı Ekrem İmamoğlu'ndan Bayramlaşma Ziyareti Trabzon'un Evladı Ekrem İmamoğlu'ndan Bayramlaşma Ziyareti

Camiler, bize milletin emanetidir. Buralara ihanet eden millete ihanet eder, dahası Peygamberimize ihanet eder. Buralara sahip çıkmalı, buraları koruyup kollamalıyız. Buraları sadece ibadet merkezi değil ilmin ve irfanın merkezi haline dönüştürelim.

Cami dersleri önemli fırsat. Kardeşlerim! Vicdanlarınıza hitaben konuşuyorum. Ne olur uzun kış gecelerini değerlendirelim. Namaz öncesi ve sonrası mutlaka sözümüz olsun sohbetlerimiz olsun.

Vatandaşla iç içe olun. Onlarla oturun, konuşun, onları dinleyin.

Topluma her yönden örnek kişiler olun. Sizler bulunduğunuz yerde sadece din hizmeti sunmak için değil, aynı zamanda toplumun sosyal, milli ve manevi değerleri açısından bilinçlendirilmesinde ön planda olması gereken kişilersiniz.  Kendinizi önemseyin lütfen. Ben olmadan olmaz deyin. Bunun için de kendinizi her türlü alanda donanımlı hale getirin.” diye konuştu.

Toplantı tecrübe ve bilgi paylaşımıyla sona erdi. Toplantıya Şube Müdürleri İsmail Aydın, Osman Kılıç, Din Hizmetleri Uzmanı Soner Köse ve din görevlileri katıldı.