İl Müftülüğü, "15-21 Mayıs Aile Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu koordinesinde Kapu Camii ve Aksu Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin okuma salonlarında "Aile Seminerleri" gerçekleştirildi.

‘İyiliğe Aileden Başlamak’ başlıklı seminerlere konuşmacı olarak katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Kardeşlerim! Anne-baba ailenin temeli, aile ise toplumun temeli, toplumun özüdür. Aile; güvenin merkezi, aile; huzurun membaıdır. Aile; biz olduğumuz ocaktır. Onu tahribe yönelen her şey, biliniz ki toplumun tahribine yönelmiş demektir.

Ali Erbaş, "Bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine öncelik vereceğiz" Ali Erbaş, "Bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine öncelik vereceğiz"

Maddi ve manevi değerlerin nesillere aktarılması ancak sağlıklı bir aile yapısı ile mümkün olacaktır. Anne-babalar, mutlu bir ailenin varlığı, devamı ve gelişmesi için büyük fedakarlıklar göstermelidir.

Kardeşlerim! Bir büyüğümüzden duymuştum müsaadenizle sizinle paylaşayım; ‘Aile bir ocaktır. Orada pişen şeyler ya toplumu zehirler ya da topluma şifa olur.’  Evet, ailede yetiştirdiklerimizdir toplumu oluşturanlar. Ne yetiştirdiklerimize iyi bakmalıyız.” dedi.

Seminerlere Uzman Vaiz Huriye Topşir, TDV Kadın Kolları Başkanı Nihal Kasap ve kursiyerler katıldı.