Din görevlileri, deprem bölgesinden kente gelen vatandaşlara yönelik programlar gerçekleştirerek destek oluyor

Vali Enver Ünlü, Merkez Mahalle Muhtarlarıyla toplantı yaptı Vali Enver Ünlü, Merkez Mahalle Muhtarlarıyla toplantı yaptı

İl Müftülüğü bünyesinde oluşturulan "Manevi Destek ve Din Hizmeti Ekibi" tarafından deprem bölgesinden gelerek Giresun’daki KYK yurtlarında misafir edilen vatandaşlara yönelik programlar gerçekleştiriliyor. Manevi Danışman Asiye Cesur koordinesinde, KYK Seyyid Vakkas Öğrenci Yurdu C Blok’ta misafir edilen vatandaşlara yönelik “Hatim, sohbet ve dua” programı gerçekleştirildi.

Programda Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, mevlitten bahirler ve ilahiler seslendirildi, depremlerde ahirete irtihal edenler ve yaralılar için dua edildi. Etkinlik sonunda Manevi Danışman Şükriye Yağlı tarafından depremzede ailelere ve çocuklarına fındık ikram edildi.

42c029d0-2b62-424e-91dc-dcf6e4e08883_750x422 (1)Manevi danışmanlar, depremzede vatandaşlarla tek tek ilgilenerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Programa manevi danışmanlar Birgül Pehlivan, Semra Yakar ve depremzede aileler katıldı.