Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Tosunoğlu, "Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamaya yaklaştığımız şu günlerde, Türkiye Yüzyılı sloganıyla geleceğe umutla bakarken, tam ve donanımlı öğretmenlerimiz ve siz sevgili evlatlarımızla birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu gerçekleştiren milletler, toplumsal kalkınmayı diğer milletlere göre daha önce ve daha hızlı başarabilmiştir.

Başöğretmen Atatürk'ün; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" hitabıyla bizlere yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu da çok büyük bir güvenin ifadesidir.

Bu açıdan içine bulunduğumuz İlköğretim Haftası çocuklarımızın eğitim serüvenin mihenk taşı olarak ayrı bir öneme sahiptir.

Bu bilinçle amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, çoğaltabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

 Değerli Yönetici ve Öğretmen arkadaşlarım;

"Güneş ülkeleri aydınlatır, sözler ise milletleri..." Sizler söz ve davranışlarınızla öğrencilerimize rehber ve rol model olup, onları şuurlu birer vatandaş olarak geleceğe hazırlayacaksınız.

Yolunuzun ne denli zor ve işinizin ne kadar sabır gerektirdiğini biliyoruz. Ancak öğrencilerinize en güzel öğretme yolunun en başta, örnek duruşunuz olduğunu unutmayın.

Ben eminim ki bu topraklara olan vicdan borcumuzu memleket sevdamızla yoğurarak, özveriyle çalışarak ve Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda gençlerimizi yarınlara hazırlamak için heyecan doluyuz.

Bu yıl gerek LGS'de gerekse YKS'de öğrencilerimiz çok ciddi başarılara imza atarak hayallerindeki lise ve üniversitelere kavuşmuştur. Giresun ili olarak öğrencilerimizi Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde önemli bölümlere yerleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadık.

Akademik başarılarımız yanında TÜBİTAK yarışmaları ve Okul sporları başta olmak üzere bilimsel, kültürel ve sportif alanlarda bir çok başarılara da imza attık.

Çalışmalarının meyvelerini alan ve onur tablolarımız olan evlatlarımız, hayat merdivenlerini tırmanırken onlara bu yolda gerek akademik ve gerekse rehberlik anlamında yol gösteren siz değerli öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz.

Şahsım adına sizlere bir kez daha emek ve özverinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve başarı dolu bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.      

 Sevgili Öğrenciler;

Köklerinizden aldığınız milli ve manevi değerlerle çıktığınız bu başarı yolculuğunda önceliğiniz, ülkenize hizmet olmalıdır.

Vatanını seven, yurdunu ve değerlerini koruyan bireyler olarak sizlere güvenimiz tamdır.

Sizlerden en büyük istek ve beklentimiz; teknolojiyi çağınıza uygun ve faydalı şekilde kullanıp ezberci anlayıştan uzak, yaparak ve yaşayarak öğrenmenizdir.

Çünkü öğrenme yolculuğunu keyifli hale getirmenin en iyi yolu budur.

Eğitim ve öğretim yolculuğunuzda sizlerin ilk ve en büyük destekçinizin aileleriniz olduğunu unutmayın.

Onlardan aldığınız her olumlu dönüt ve sundukları koşulsuz sevgi, yolunuza daha da umutla bakmanızı sağlasın.

Sporda, sanatta ve bilimsel alanlarda alacağınız her başarı, tüm dünyaya haykırarak milletimizin gücünü bir kez daha göstermemizi sağlayacaktır.

Bu gayeyle başarı hikayenizi sahip olduğunuz değerlerle de taçlandırın ki yolunuz daha açık ve aydınlık olsun. Şimdiden sizlere yeni eğitim-öğretim hayatınızda başarılar diliyor, güzel bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.     

 Saygıdeğer Veliler;

Devletimizin, bizim ve sizlerin ortak amacı, yarınlarımızın teminatı öğrencilerimizi en donanımlı şekilde geleceğe hazırlayabilmektir.

2024 Bulancak TÜGVA Yaz Okulları Başlıyor 2024 Bulancak TÜGVA Yaz Okulları Başlıyor

Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulunuzu ve öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz.

Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için iletişim ve imkanlarınızı sonuna kadar kullanınız.

Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız, başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız.

Sözlerimi Atatürk' ün bize ışık tutan hedef gösteren veciz sözünde dediği gibi; "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" 

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi tamamlarken, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının, ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması arzusuyla, tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diler, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım." ifadelerinde bulundu.