AK Parti Giresun İl Başkanı ve Giresun 2 OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, “Giresun hakkını alacak’ diyenlere sesleniyorum. Giresun hakkını her zaman almıştır. Belki hiç uğramadınız ama Organize Sanayi Bölgelerimizdeki yatırımlara ve istihdama bakarsanız ne dediğimi anlarsınız.” dedi.

Bulancak ilçesinin Pazarsuyu köyündeki 2 Organize Sanayi Bölgesinin yüzde 50 doluluk oranıyla çalıştığını kaydeden İl Başkanı Yılmaz, “Burası yüzde 100 faaliyete geçtiğinde 5 binin üzerinde istihdam gerçekleştirmiş olacağız. Şu anki istihdam sayısı yaklaşık 2 bin 500 Son 5 senede açılan fabrika sayısı 21 Şuan inşaatı devam eden fabrika sayısı ise 24 İnşallah bu inşaatlarda 2024 sonuna kadar faaliyete geçecekve istihdam sayısı 5500 olacak. Tüm bunlarla birlikte istihdam şehir merkezi  genelinde 7500’e yükselecek.” dedi.

AK2

OSB’deki istihdamdan ve buraların şehre kazandırdığı değerlerden bihaber olan muhalefete de tepki gösteren İl Başkanı Yılmaz, “Tutturmuşlar ‘Giresun hakkını alacak’ diye. Giresun hakkını her zaman alıyor, almaya da devam edecek. Muhalefetin hayal edemediğini bizler gerçekleştiriyoruz ve şehrimize kazandırıyoruz. Muhalefet belki bilmez. GİRSAN Silah Sanayi AŞ başta olmak üzere bu firmaya üretim yapan, tedarik yapan firmaları da Giresun 2 OSB'de oluşturmaya çalıştık. Orada kümeleşme sağladık. Bunun yanı sıra Türkiye genelindeki silah fabrikalarına da parça üreten, onlara altyapı sağlayan en az beş tesisimiz mevcut. Bunların ikisi inşaat halinde, ikisi faaliyete devam ediyor. Yine birçok makine parçası üreten tesislerimiz, özellikle silah parçası da yapabilme kabiliyetinde. Fındık Entegre Tesislerimiz kapasitelerinin 3-4 kat artırdıkları Organize Sanayi Bölgemizde ihracat rekorları kırıyorlar. Türkiye’nin en büyüğü ve ilk lisanslı katı yakıt pelet üretim tesisi Giresun 2 OSB’de. Bunların farkında olmadıkları gibi yerini bile bildiklerini sanmıyorum. Tabi ki Eğribel Tüneli yapılmadan önce de ‘bu yapılamaz’ diyerek orada balon uçuran zihniyete tavsiyem 3 OSB ve 4 OSB’de de balon uçursunlar.” diye konuştu.

Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerine soruyorum, Giresun 2 OSB’ye hiç gitmişler mi? Oradak yatırımları görmüşler mi? Ülkemize kazanımları yerinde incelemişler mi? İnceleselerdi belki de ‘Giresun hakkını alacak’ söylemlerini söylemezlerdi. Yine aynı zihniyet Ordu – Giresun Havalimanı için de balon uçurmuştu. Hamdolsun, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirdik ve Giresun’umuza kazandırdık.” İfadelerini kullandı.

AK1Mete Bahadır Yılmaz, Giresun 2 OSB'nin kurulmasında ve şehrimiz genelinde gelişmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye, valilere, Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına, Ticaret Odası Başkanlarına ve OSB Müteşebbis Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

''Bir Kurban Bayramına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz'' ''Bir Kurban Bayramına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz''

Yılmaz son olarak Espiye – Tirebolu’da 3 OSB’nin, Görele – Çavuşlu’da 4 OSB’nin kurulması ile alakalı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ilan edildiğini belirterek, “Allah izin verirse 3 ve 4 OSB’lerimizde mevcuttaki OSB’ler gibi şehrimize kazanımlar sağlayacak. 1 Ve 2 OSB’lerdeki başarımızı 3 Ve 4 OSB’lerde de göstermeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.