Giresun Üniversitesi Proje Topluluğu tarafından düzenlenen “I. Giresun Proje Buluşması” başlıklı etkinlik, 30 Aralık 2023 Cumartesi günü Giresun Üniversitesi Rektörlük Fuaye salonunda gerçekleştirildi.

Başkan Karadere, Yol Genişletme ve Beton Yol Çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Karadere, Yol Genişletme ve Beton Yol Çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Topluluk akademik danışmanı ve aynı zamanda Giresun Üniversitesi İİBF Dekanı da olan Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç’in açılış konuşması ile başlayan programa; Üniversitemiz akademik ve idari çalışanları, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Konuşmasında Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğünün ve Proje Topluluğunun çalışmalarına değinen Genç, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Giresun Üniversitesinin etkin birimleriyle beraber proje süreçlerine hazırlıklı olduklarını belirten Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç, yapılması öngörülen proje yarışmasının da müjdesini verdi.

Programın moderatörlüğünü yapan Topluluk Başkanı Muhammet Şimşekoğlu’nun yaptığı etkinlikte, fuaye salonunda yer alan katılımcılar, kurulan network ağı ile birbirleriyle çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşma imkanı buldular.

_3-9611

Giresun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Elif Öztürk de konuşmasında GÜSEM’in sunduğu eğitim fırsatlarına değindi. Dahil olduğu çalışmalar ve projeler hakkında deneyimlerini aktaran, proje kültürünü yaygınlaştırma yolları ve proje süreçlerinin yansımalarına değinen Öztürk, bu süreçte yer alan herkesi desteklemeye hazır olduklarını ifade etti.

İstatistik Bölüm Başkanı ve Proje Komisyon Üyesi Prof. Dr. Erol Eğrioğlu ise yer aldığı projelere değindikten sonra öğrencilerin başvurabileceği TÜBİTAK 2209 programından ve TÜBİTAK projelerinde yer alan öğrencilerin faydalanabileceği burs imkanlarından bahsetti.

_8-1064

100’s Club liderlerinden Vehbi Bekar da I. Giresun Proje Buluşması’nda yerini alarak konukları fırsatlardan haberdar etti.

Son olarak ise Giresun Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Göksel Elifoğlu, proje süreçlerine afet farkındalığı bağlamında yapılabilecek katkıları aktardı.

_7-8679

Etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sunan kişi, kurum ve firmalara teşekkür belgelerinin takdimi ile “I. Giresun Proje Buluşması” programı sona erdi.