Bulancak’ın sevilen ve tanınan simalarından Pakun Fabrikasının CEO’luğunu yapan Ertan Özgen, Tekirdağ ve Samsun’daki fabrikalarının yanı sıra Tekirdağ Çorlu’da üçüncü fabrikalarını açacaklarının müjdesini verdi.

Merkez Nüfusu Azaldı! Merkez Nüfusu Azaldı!

Geçtiğimiz aylarda 50’nci kuruluş yıllarını kutlayan Pakun’da 8 yıldır CEO olarak başarılı bir şekilde görev yapan Ertan Özgen, “Dünyanın 4 kıtasında 50’den fazla ülkede ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşıyoruz.  Sahip olduğumuz köklü deneyim ve insani değerlerin yol göstericiliğinde sürdürülebilir ve yenilikçi üretim anlayışımızla örnek başarılara imza atmaya devam ediyoruz” dedi.

KAPASİTEMİZİ 2600 TONA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ’

Pakun olarak, küresel iklim sorunları, ham madde ve enerji fiyatlarındaki artış ile döviz piyasasında yaşanan dalgalanmaların yarattığı küresel kriz ortamının etkilerini en az hisseden şirketlerden biri olduklarını kaydeden Özgen, “Çevik, esnek ve yenilikçi yönetim anlayışımız sayesinde, üretimimiz, ihracatımız ve istihdamımıza katkı sağlayarak büyümemizi sürdürüyoruz. Tekirdağ ve Samsun’daki fabrikalarımıza, Tekirdağ’da ek bir tesisi de ekleyerek, toplamda 3 tesis ile günlük un işleme kapasitemizi 2600 tona çıkarmayı hedefliyoruz. Geniş ürün yelpazemizle kaliteden ödün vermeden, yeni teknolojiler ışığında Türkiye’ye ve dünyaya hizmet etmeye devam ediyoruz. Tüm bu finansal başarıların arkasındaki itici gücün, insana, toprağa, emeğe verdiğimiz değerin bir sonucu olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda yatırımlarımızı daha sürdürülebilir hale getirmeye, demokrasi, insan hakları ve çevre bilincinin korunmasına yönelik faaliyetlerde öncü rol oynamaya özen gösteriyoruz” diye konuştu.

‘GURUR DUYUYORUZ’

CEO Özgen, “Sahip olduğumuz tevazu, insana saygı ve halka yakınlık öz değerlerinin bir parçası olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi yönetim anlayışının temel ve değişmez unsurlarından biri olarak kabul ediyoruz. Kadınların iş gücüne eşit şartlarda katılabileceği bir ekosistem oluşturmak adına Birleşmiş Milletler’in Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi’ne üye Türkiye’deki ilk un şirketi olmaktan gurur duyuyoruz. Sözleşmeyi imzalayan dünya şirketlerinden biri olarak, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda gerekli tüm adımları atmayı, farkındalığımızı söylemlerimize, iç ve dış iletişimimizin her alanına yansıtmayı taahhüt ediyoruz. Döngüsel ekonomiyi destekleyen bir üretim yaklaşımıyla teknolojiyi kullanarak tasarımdan üretime, siparişten teslime en az hatayla verimliliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz uygulamalarla sürdürülebilir tarım politikalarına destek vererek, çiftçilerin iklim değişikliğiyle mücadele etmesini kolaylaştıracak geniş kapsamlı bir model oluşturmak adına var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BİZİ BİZ YAPAN SINIRSIZ HAYAL GÜCÜMÜZ’

İş yerinde Kadının Güçlendirilmesi, Atıksız Bir Dünya, Suyun Geri Kazanımı, Sosyal Sorumluluk ve Topluma Katkı alanlarında ürettikleri projelerle, sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluklarını yerine getirdiklerini kaydeden Özgen, “Pakun olarak hedeflerimizin, en önemli değerimiz olan çalışanlarımızın tutkusu ve bağlılığı ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu anlayışla, çalışanlarımızın yetenek ve yetkinliklerini tam anlamıyla kullanabilecekleri, yeniliklere açık bir kurum kültürünü güçlendirmek için çalışıyoruz. Pakun sosyal sorumluluk bilinci kapsamında her yıl eğitime destek veriyor, yeni sınıflar açıyor, aşevlerine un desteği sağlıyor, Türkiye’nin dört bir yanındaki ormanlara fidan bağışı yapıyor ve çocuklarımız ile sporcularımızın geleceğe güvenle adım atabilmeleri için burs desteği sağlıyoruz. Bizi biz yapan sınırsız hayal gücümüz, cesaretimiz, girişimci ruhumuz, bilim ve teknolojiye olan inancımız ve yenilikçi anlayışımızla bugünün ve geleceğin dünyasını şekillendiren küresel bir şirket olma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

‘KENDİ ELEKTRİĞİMİZİ KENDİMİZ KARŞILAYACAĞIZ’

2023 yılında yenilenebilir enerji yatırımlarına start verdiklerini ve Güneş Enerjisini Santralleri kurduklarını hatırlatan Özgen, “Manisa Demirci'de hayata geçecek 5 MWp gücündeki Güneş Enerjisi Santrali için yatırım teşvik belgemiz onaylandı. 53 dönüm arazi üzerine kurulacak ve yaklaşık 3 milyon 250 bin dolara mal olacak santralimiz yıllık 8 milyon 500.000 kWh elektrik üretecek. Manisa'nın ardından Ankara'nın Kalecik ilçesinde bulunan 3 MWp gücünde ikinci bir proje içinde yatırım teşvik belgesine başvurduk. 2 milyon 250 bin dolar yatırım değerine sahip olan bu projemiz ise 41 dönüm üzerine kurulacak. Kalecik santralini tamamlandığımızda yılda yaklaşık olarak 4 milyon 800 bin kWh elektrik üretmesini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Yıldız Haber