EDS'den Hayat Pahalılığı ve Emekli Maaş Zamları" ile ilgili Kitlesel Basın Açıklaması EDS'den Hayat Pahalılığı ve Emekli Maaş Zamları" ile ilgili Kitlesel Basın Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen "Hedef LGS-YKS projelerinin il toplantısı, 16 Ocak 2024 Salı günü saat 10.00'da, Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığındaki toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve il genelindeki tüm İmam Hatip Ortaokulu müdürleri, tüm Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Hedef LGS-YKS proje yürütücülerinin (Okul Koordinatörleri) katılımıyla düzenlendi.

Toplantının başlangıcında Müdür Ertuğrul Tosunoğlu, bugüne kadar yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin genel bir değerlendirmesini yaptı. Hedef LGS-YKS projeleri konusunda önemli hatırlatmalarda bulunan Tosunoğlu, okul müdürleri ve koordinatörlerden; Projede hedeflenen sonuçlara ulaşılabilmesi için gereken özveri ve hassasiyeti göstermelerini istedi.

Tosunoğlu konuşmasının devamında çalışmalarını müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak yapılmasını, okuma-anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık verilmesini vurgularken, özellikle eksik kazanımların telafisi ve yanlışı azaltma yönünde çalışmalar yapmalarını istedi. Öğrencilerin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin, başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi.

16170616_f143d5af2dae4e84a3becb4160554e82

Toplantının devamında Din Öğretiminden sorumlu Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, her okulun misyonu ve vizyonuna uygun şekilde okulun iş ve işlerini hâkim olunmasını, akademik anlamda öğrencilerin iyi yönlendirilip, okulların iyi tanıtılmasını vurguladı. Proje okullarının ve tüm okullarımızın kendine yakışır bir şekilde öğrencilerin hedef LGS-YKS ye yönelik olarak en iyi şekilde hazırlanması için gerekli tüm hazırlıkların yapılmasından söz etti. Din Öğretimi Şubesi olarak her türlü etkiyi gösterip, gerekli çalışmaların yapılması ve görevli personelleri en iyi şekilde gayret göstermesini vurguladı.

Toplantının devamında Giresun Nurettin Canikli AİHL, koordinatör öğretmeni okullarında yapılan Hedef YKS çalışmalarına dair sunum yaptı. Sunumlarında okul koordinatör öğretmeni öğrencilerin YKS sınavına hazırlık için deneme sınavlarının yapılışı, dönem sayıları ve işleyişi hakkında bilgi verdi. Diğer okullar ve ilçelerle işbirliği içinde öğrencilerin sınavlara hazırlık aşamasında ne gibi hazırlıklar yapılması gerektiği ve okul müdürlüğü koordinasyonunda öğrenci motivasyonu ve stresle başa çıkılması için gerekli tedbirler konuşuldu.

Espiye Şehit Murat Şahin AİHL, koordinatör öğretmeni okullarında yapılan Hedef LGS çalışmaları kapsamında öğrencilerin hem sınava hem sosyal hayatına yönelik etkinlik ve söyleşilerin yapıldığını, veli ziyaretlerinin gerçekleştirildiğini vurguladı. Akademik başarı ekibi öğrenciye her türlü desteğin verildiğini belirterek, en üst düzey başarı için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.