CHP İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu "Görüyoruz ki yapamadıkları hizmetleri hatırlatınca Sayın Kenan Tatlı' nın ayarı bozulmuş. Zira değişen dünya konjonktürü ve tüketim ihtiyaçları gereği artık her vilayete yapılması zaruri hale gelen fakat  Giresun’a yapılması uzun yıllar alan havaalanı ve stadyumu, sanki sadece Giresun'a yapılmış gibi sunmaya çalışarak ve yapamadıklarını böylece bastırmaya çalışarak komik duruma düşmektedir.

Sayın Tatlı soruyorum size ; Bu hizmetleri  Giresun'a özel yapılmış gibi göstermeye çalışmanız yapamadıklarınızın ezikliğinden mi? Siz sadece Giresun'a özel ne yaptınız? Açtık dediğiniz Eğribel tünelini bitiremediniz. Halen kapalı olduğundan umarım haberiniz vardır.

Ak Parti'de adaylar açıklanıyor Ak Parti'de adaylar açıklanıyor

Evet AKP iktidarında Giresun üvey evlat muamelesi görmektedir. Diğer illerin çözülmüş olan birçok problemi Giresun'da hala çözülmeyi beklemektedir. İlçelere bile çevre yolu yapılırken ülkede çevre yolu yapılmayan tek vilayet Giresun'dur. Bırakın çevre yolunu; millet bahçesi, dalçık projesi, kültür sitesi, dolgu alanı, otopark gibi zorunlu hizmetleri bile yıllardır yapamamışken bu ne pişkinlik böyle? Siz Giresun'a istihdam sağlayacak ne yaptınız? 2 milyon Giresunlu'nun sadece 450 bini Giresun'da yaşıyorken, nüfusumuzun %75'i gurbete göç etmek zorunda kalmışken siz ne anlatıyorsunuz? Bu insanlar zevkten mi göç etti sanıyorsunuz? Ekonomi iflas etmiş, işsizlik almış başını gitmiş, işsizlikten dolayı nüfusun çoğunluğu göç etmek zorunda kalmış siz hala laf peşindesiniz.

Ayrıca Giresunspor'u ağzınıza almayın lütfen. Giresunspor'u süper lige çıkaran siz olmadığınız gibi süper ligde mücadele eden takımımıza her türlü eziyeti eden de sizin siyasi arkadaşlarınız. Kulübümüzü 3 aydır denetçilerle boğmaya çalışan, sponsorluklarını iptal ettiren, kredilerini engelletmeye çalışan sizin partinizin milletvekili değil midir? Kulübün mutfak kumanyasını, mazotunu karşılamayı kesen; satın aldığı locanın bedelini bile ödemeyen belediye başkanı sizin partiliniz değil midir? Tekrar söylüyorum Sayın Tatlı, sizin işiniz bize laf yetiştirmek değil hizmet üretmektir. Lütfen işinizi yapın." dedi.