Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 İl’de düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları Giresun’da başladı.

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, "Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek ve çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla GSB Spor Okulları 5-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyoruz." dedi.

Her yıl binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okullarında kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi, Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi, 19 Eylül Spor Salonu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerince alınacak.

5-18 yaş aralığındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği GSB Spor Okullarında, çocuklar bir yandan serbest zamanlarını değerlendirebilecek bir yandan da sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilecek.Ücretsiz GSB Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte belirlenen kayıt noktalarında formlarını doldurularak, teslim edebilecekler. Kurslar yıl boyunca devam edecek.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-1 Adet Vesikalık Fotoğraf   

Giresunlu taraftar, Galatasaray sevdasıyla binasını sarı-kırmızıya boyadı Giresunlu taraftar, Galatasaray sevdasıyla binasını sarı-kırmızıya boyadı

GSB SPOR OKULLARI  (5-18 YAŞ ARASI)

Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bilardo, Bocce,  Boks, Softbol,  Cimnastik, Dart, Dağcılık, Futbol, Görme Engelliler, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, İşitme Engelliler, İzcilik, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantring, Özel Sporcular,  Sutopu, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme-Fitnes ve Yüzme spor dallarında ücretsiz faaliyet gösterilecek.
 
GSB ENGELSİZ SPOR OKULLARI

GSB Spor okullarında özel bireyler içinde GSB Engelsiz Spor Okullarına kayıtlar başladı. Engelli bireyler için yaş sınırı olmadan açılan kurslarda tüm branşlardan ücretsiz olarak yararlanılabilmekte.

GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları Açılış Töreni 4 Temmuz 2023 Salı Günü gerçekleştirilecek.