Temsilcimiz Görele Belediyespor'un da yer aldığı Türkiye Henbol Kadınlar Süper Lig'de 18. hafta maçları başladı. Temsilcimiz Görele Anadolu Üniversitesi'ne konuk oldu. 26 Mart Pazar günü saat 16:00'de, Eskişehir Porsuk Spor Salonun'da oynanan karşılaşmayı Görelespor 1 skor farkla  36-37 kazandı.  Karşılaşmanın ilk devresi temsilcimizin 6 skor üstünlüğüyle 14-20 sonuçlandı. İkinci devrede başa başa geçen mücadelede gülen tarafa temsilcimiz Görele Belediyespor oldu.

Bu sonucun arından temsilcimiz Görelespor normal sezonu 12 puan ile tamamladı. Play-off’da rakip ise lig lideri Kastamonu Belediyesi oldu. 

örele Belediyespor'un skor dağılımı şu şekilde gerçekleşti,  

Görele Belediyespor Galibiyetle Döndü Görele Belediyespor Galibiyetle Döndü

 Ayşenur Kara(9), Perihan Topaloğlu Acar(8),  Özge Yakar(7), Şerife Tunç(5), Berivan Kuş(4),  Demet Sonkaya(3),  Sevil Ay(1).   Perihan Topaloğlu Acar en golcü oyuncular listesinden ilk haftadan beri liderliği elinde tutarken, toplam attığı gol sayısını da 172'ye çıkardı.

Görele Belediyespor Başantrenörü Mehmet Ali Binen, 37-36 kazanılan Anadolu Üniversitesi maçı sonrası açıklama yaptı.

"Maça iyi başladık, farkı sürekli 4-5 sayıda tuttuk, devreye de 6 sayı farkla önde girdik. Fakat ikinci devrenin başında oyuncularımız fazla ceza aldı, ikinci yarının ortasında bir oyuncumuzun kırmızı kart görmesiyle eksik kaldık ve maç biraz sıkıntıya girdi. Her şeye rağmen başından sonuna önde götürdüğümüz maçı kazanmasını bildik. Rahat geçen maçı skor anlamında zora sokmuş göründük, bu bizi biraz üzdü. Daha iyi olabilirdik. Artık normal lig bitti, play-off’da rakip Kastamonu Belediyesi oldu, fikstür tarihi henüz belli değil. Bu aşamadan sonra tüm şartlarımızı zorlayıp Kastamonu Belediyesi maçında elimizden geleni yapacağız."

AA-20220908-28840589-28840581-GORELE_BELEDIYESPOR_KADIN_HENTBOL_TAKIMINDA_HEDEF_AVRUPA