Geleneksel olarak her yıl kurulan iftar sofralarında ücretsiz yemek ikramı yapan Giresun Belediyesi aynı uygulamaya bu yıl da hizmet kalitesi ibresini yükselterek devam ediyor. Yüzlerce kişinin birlikte oruçlarını açtığı mahalle iftar programlarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

gö

Kurulan iftar sofralarındaki masaları gezerek, iftar açmak için bekleyen vatandaşlarla tek tek ilgilenen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşların ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. İftar öncesinde belediye personeli tarafından gerekli tüm hazırlıklar titizlikle yapılıp, yemek dağıtımında da hiçbir olumsuz durum yaşanmazken, iftar programı dualarla tamamlanıyor.

gön

Başkan Şenlikoğlu, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olan Ramazan-ı Şerife ulaşmanın mutluluğunu tüm hemşehrilerimiz ve İslam alemi olarak yaşıyoruz.” diyerek, “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında kurulan iftar sofralarımız ile yüzlerce vatandaşımız aynı anda iftar açıyor. Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi buralarda sergileniyor. Belediyelerin her türlü organizasyonu vatandaşların katılımıyla daha bir anlamlı hale geliyor. Ramazan ayı boyunca her akşam verilecek olan iftar yemeğine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Gönül sofrası iftarlarının bir haftalık programı ise şu şekilde:

28 Mart Salı Üniversite Yemekhanesi Yalı, Erikliman, Güre, Gaziler Mahallesi.

29 Mart Çarşamba Giresun Lisesi Spor Salonu Gemilerçekeği, Hacıhüseyin Mahallesi.

30 Mart Perşembe 19 Eylül İlkokulu Spor Salonu Teyyaredüzü Mahallesi -1

Giresunspor'dan Tirebolu Belediye Başkanı Bülent Kara'ya Ziyaret Giresunspor'dan Tirebolu Belediye Başkanı Bülent Kara'ya Ziyaret

31 Mart Cuma Palmiye Düğün Salonu Teyyaredüzü Mahallesi- 2

1 Nisan Cumartesi Gençlik Merkezi (Panorama Düğün Salonu) Teyyaredüzü Mahallesi -3

2 Nisan Pazar 23 Nisan İlkokulu Bahçesi (Pazar Yeri) Fevzi Çakmak, Seldeğirmeni Mahallesi