Kaptan1


Floryanın Kapısından Döndü 

Kaptan Birol Özmen, 1974 yılında Bulancak Karadenizgücüspor'da amatör lisanslı sporcu olarak futbol hayatına başladı.  Daha sonra 1. Ligde mücadele eden Giresunspor'a profosyonel sporcu olarak transfer olan Birol Özmen, Giresunspor'un 1. Ligde oynadığı dönemde bugün lakabını aldığı ''takım kaptanlığını'' yaptı.
Uzun yıllar Giresunspor'da başarıyla takım kaptanlığı yapan Birol Özmen, daha sonra Bulancakspor'da da takım kaptanı olarak görev aldı. Kaptan Birol, 11 Haziran 1989'da Tokat'ta yıllarca unutulmayacak olan karşılaşma sonrası tarihinde ilk kez Türkiye 2. Ligine yükselen Bulancakspor'un efsane kadrosunda yer alıyordu. 

Birol Özmen, bir dönem Galatasaray'a transfer olmak için gittiği Florya'nın kapısından dönmüş, Galatasaray Spor Kulubü ise o dönem stoper mevkisi için Adanaspor'dan ''Fatih Terim'' ile anlaşmış.

Kaptan


Giresunspor ve Bulancakspor ''Kaptanı'' Unutmadı 

Giresunspor ve Bulancakspor kulüpleri, Kaptan Birol'un vefatının ardından sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundular: 

Bitexen Giresunspor: ''Giresunspor'umuzun 70'li yıllarda efsane kadrosunda yer alan, Giresun futbolunda bir döneme damga vurmuş, eski takım kaptanlarımızdan ve antrenörlerimizden Birol Özmen'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kendisine Allah'tan rahmet ailesi, sevenleri ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.''

Bulancakspor: ''Güle güle Büyük Kaptan!

Bulancaksporumuzun formasını gururla taşıyan, yıllarını futbolda harcamış,

''Türkiye Diyanet Vakfı, hayırsever milletimizin iyilik elidir'' ''Türkiye Diyanet Vakfı, hayırsever milletimizin iyilik elidir''

Şampiyonluğun kaptanı; Kaptan Birol’u kaybettik..

Bizlere güzel anılar bıraktı.

Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine ve ailesine baş sağlığı dileriz.

Mekanı cennet olsun..''

425157 10150918039423364 951789103 N


Bizler de medya28 ailesi olarak kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine ve ailesine baş sağlığı dileriz.