Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Çamoluk ilçesinde bir hayırsever tarafından yaptırılacak olan ilkokul binasının protokolünü imzaladı.

Vali Serdengeçti ile hayırsever iş insanı Ahmet Ertuğrul başta olmak üzere Çamoluk Kaymakamı Faruk Carfi, Çamoluk Belediye Başkanı Ergün Bakırhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından birlikte imzalanan protokol kapsamında Kurtuluş Mahallesi’nde 3227 m² alanda 16 derslikli ilkokul yapılacak. Vali Serdengeçti, eğitimin toplumun en temel ihtiyaçlarından biri olduğunu vurgulayarak, ilçeye kazandırılacak olan yeni ilkokul binasının, bölgenin eğitim altyapısını güçlendireceğini belirtti.

Ayrıca, imza törenine katılan hayırsever iş insanı Ahmet Ertuğrul'a da teşekkürlerini ileten Vali Serdengeçti, böylesine anlamlı bir projenin gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Protokol imza töreninin, ilçenin eğitim kalitesini yükseltmek adına atılan önemli bir adım olduğunu vurgulayan Vali Serdengeçti, bu tür iş birliklerinin ve hayırsever katkıların eğitim alanında daha da artırılması gerektiğini belirtti.

Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi

Kaynak:Giresun Öncü