Giresun'un deprem bölgesinde yer alan ilçelerinden Alucra’da yapılan yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

AW046979_01

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmeteri Birimi tarafında Alucra Devlet Hastanesi, Giresun UMKE, Alucra Belediyesi İtfaiye Amirliği, Alucra Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa Yangın ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

AW046979_04

Senaryo gereği Alucra’da meydana gelen 6,5 şiddetindeki depremde Alucra Devlet Hastanesi’nde hastanede bazı birimler hasar gördü. Yataklı serviste ve acil serviste tedavi gören hastaların tahliyeleri yapıldı.Deprem sonrası meydana gelen yangında yürüyemeyen ve polikliniklede yatan hastalar için Alucra Belediyesi itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

Kesilen ağacın üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybetti Kesilen ağacın üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybetti

AW046979_03

Güvenlik tedbirleri almak için İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hastanedeydi. Tüm bina kısa sürede gerçeğini ayırt etmeyecek şekilde zamanında tahliye edildi. Tahliye edilen hastalar ve depremzedeler için sahra hastanesi kuruldu. Alucra Devlet Hastanesi ekiplerinin kurduğu çadırlarda ilk müdahaleleri yapılan durumu ağır olan yaralılar başka hastanelere sevk edildi. Tatbikat hastanede tedavi gören hastalar ve vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Alucra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Eyüp Ertunç Kuruşçuoğlu, tatbikat sonrası hastane personeline ve destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.

AW046979_07

Kaynak: İHA