Fatih Caddesi’nde bulunan eski Kültür Evi’nin Bilgi Evi’ne dönüştürülmesinin ardından, görkemli bir açılış töreni düzenlendi.

Açılış töreninde; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ve Sabri Öztürk, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Sert ve Sedef Yaşar ile Giresun Vali Yardımcısı Muhammet Çiftçi birer selamlama konuşması yaparken, açılışa AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri de katıldı.

4 (6)-3

Giresun'dan Katılıp, Uluslararası YISF Yarışmasında Büyük Başarı Elde Ettiler Giresun'dan Katılıp, Uluslararası YISF Yarışmasında Büyük Başarı Elde Ettiler

Dua yapılması ve açılış kurdelasının kesilmesinin ardından toplu halde Bilgi Evi gezildi.

200 m2 alandan oluşan Kumyalı Bilgi Evi’nde 1 kütüphane, 4 derslik, 6 bilgisayarlı Bilişim Sınıfı ile 20 atölyenin yanı sıra gezi ve turnuva etkinlikleri de yer alıyor. 

Gençlerin kültürel alanda, sanatta, sporda kendilerini geliştirebilecekleri bir yaşam alanları olan Bilgi Evleri sayısının şehrimizde daha da artırılması hedefleniyor.

2 (5)-3

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu : “Göreve geldiğimiz günden bu yana çok önem verdiğimiz Bilgi Evlerimizin ilkini Aksu’da, ikincisini Çıtlakkale’de açmıştık. Bugün burada yine şehrin merkezinde hamdolsun Kumyalı Bilgi Evimizin açılışını yapmak için bir aradayız.” diyerek şunları kaydetti:

“Bilgi Evlerimiz ana sınıfından lise sona kadar olan çocuklarımızın okullarındaki eğitimlerinden arta kalan vakitlerinde nitelikli vakit geçirebilecekleri çok değerli alanlar. Çocuklarımızın internete, sosyal medyaya bağlı bir hayattan öte buradaki faaliyetlerimiz ile kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, yeteneklerine yetenekler kazandırarak kendilerine yeni ufuklar açacaklarına inanıyorum. Bizler yerel yönetimlerin idarecileri olarak çocuklarımıza ve gençlerimize sosyal alanlar oluşturmak için hiç durmadan çalışıyoruz. Tarihi dokusuyla bizi kendine hayran bırakan bu güzel binamızı en kıymetli hazinemiz olan gençlerimiz ve çocuklarımıza armağan ediyoruz. 

Bilgi Evlerimiz de her evladımızın; öğretmenlerinin şefkatli yaklaşımı ile ailelerimizin güven duyarak çocuklarını gönderebilecekleri bir eğitim alanı oluşturduk. Öğrencilerimize kitap okuyabilecekleri bir alan sağlarken aynı zamanda birçok farklı sosyal aktiviteyi de gerçekleştirebilmelerini, yeni ilgi alanları, deneyim ve becerileri kazanabilmelerine destek olacağına inanıyorum. Gitar, bağlama, keman, piyano, kemençe, perküsyon, el sanatları, resim, akıl ve zeka, drama, halk oyunları, robotik kodlama ve seramik eğitimlerini kendi eğitmenlerimiz ve halk eğitim merkezinden aldığımız eğitim desteği ile hizmete sunuyoruz. Kumyalı Bilgi Evimiz şehrimize hayırlı uğurlu olsun.”