TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında Doğu Karadeniz bölgesinde yapılacak olan yarışmalarının ilki 22-24 Temmuz tarihleri arasında 4 dalda Giresun’da düzenlenecek. TÜBİTAK ve ASELSAN’ın katkılarıyla düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin finali 30 Ağustos – 4 Eylül tarihlerin arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleştirilecek.

Yerelde; Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile organizasyonun sahibi olan TEKNOFEST ekibi, Giresun Merkez Aksu Mahallesindeki Çotanak Spor Kompleksinde yapılacak olan yarışma alanındaki sahne ve stant çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

TÜBİTAK katkılarıyla lise öğrencileri arasında “İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması” ve “Kutup Araştırma Projeleri Yarışması” ile üniversite öğrencileri arasında “Araştırma Proje Yarışması” adı altında 3 dalda düzenlenecek olan yarışmalar ile ASELSAN’ın katkılarıyla düzenlenecek olan “İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması” Giresun’da yapılacak.

Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya

TEKNOFEST 2022  kapsamında geçtiğimiz yıldan farklı olarak, bu yıl ilk defa yapılacak olan “Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması” Giresun’da gerçekleştirilecek. 

TEKNOFEST; toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedeflemektedir.

Gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için TEKNOFEST’in içeriğinde; Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları bulunmaktadır. 

TEKNOFEST 2022 kapsamında gerçekleştirilecek olan tüm yarışmaların bilgileri https://teknofest.org/tr/competitions/  adresinde yer almaktadır.