Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında Galatasaray ile deplasmanda karşılaşan Giresunspor'un Teknik Direktörü Hakan Keleş, Kasımpaşa karşılaşması öncesi Çotanak Spor Kompleksi tesislerinde yapılan antrenmanda soruları yanıtladı.

Giresunspor, Galatasaray deplasmanında 77. dk Borja Sainz'ın golü ile 1-0 kazanmasıyla evine 3 puan ile döndü. Tecrübeli Teknik Direktör Hakan Keleş, Galatasaray deplasmanı sonrası Giresunspor Çotanak Arena Tesislerinde yapılan antremanda soruları yanıtladı.

Keleş, Galatasaray deplasmanından 3 puanla dönüdüklerini için mutlu olduğunu ifade ederek, karşılaşmaya iyi hazırlandıklarını ve zor bir takıma karşı zor bir deplasmana gideceklerini bildiğini ona göre hazırlandıklarını sözlerine ekleyerek açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada Keleş, "Oyuncularımız istediğimiz şeyleri sahada uyguladılar. Maçı ilk 10 dakikası ve son 10 dakikasında biraz baskı yedik ama diğer bölümlerde istediğimiz oyunu rakibe çok fazla pozisyon vermeden oynamaya çalıştık. Çıktığımız pozisyonlara çok fazla değerlendiremedik. Bizim daha net çıkışlarımız var,  daha iyi oyunlarımız var. İstediğimiz iç sahada kaybettiğimiz puanları dışarıda telafi etmek olduğunu söylemiştik. Onu başardığımız için mutluyuz. Özellikle seyircilerimize de taraftarlarımıza da güzel bir oyun izlettirip onları da sevindirdiğimiz ve gururlandırdığımız için mutluyuz." dedi.

Keleş, Onurcan Piri hakkında şunları söyledi,

Eynesil Belediyespor'un Kupa'daki rakibi belli oldu Eynesil Belediyespor'un Kupa'daki rakibi belli oldu

"Oyuncuların performanslarını yükseltmek, bizim ve hocalarımızın işi. Zaman zaman tabii ki performansları bir maç kötü olabilir. Bir maç müthiş oynayıp maçı alabiliyorlar, skoru değiştirebiliyorlar. Sadece onun üzerinde söylemiyorum ama dediğim gibi performanslar bize ait bir şey. Biz oyuncularımızın performansını yükseltmeye, oyuna motive etmeye çalışıyoruz. İlk maç kötü bir performans sergileyebilir ama biz golleri takım halinde yiyoruz, takım halinde atıyoruz. Hiç kimseye özellikle bir sorumluluk yüklemiyoruz. İlk maçtan sonra biraz moral motivasyonunu yükseltik, o da bize güzel bir şekilde karşılık verdi."

Keleş, Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında Çotanak Arena'da oynanacak Kasımpaşa karşılaşması için rakibin sezona iyi başlayamadığını ifade ederek, ''İç sahada Adana Demirspor maçında ortaya koydukları iyi oyunu geliştirip, buldukları pozisyonları skora yansıtıp kazanmak istiyoruz." dedi.

Keleş, ayrıca taratarlara da çağrıda bulunarak, "İlk maç inanılmaz şekilde bizi desteklediler. Biz de iyi bir mücadele sergiledik. Galatasaray maçından da güzel bir galibiyet elde ettik. Onların da bize içeride yine desteklerini esirgeyeceklerini düşünmüyorum, çünkü biz güzel oyunumuzu devam ettireceğiz. Onlar bize inansınlar, güvensinler, 90 dakika boyunca desteklesinler biz de onlara inşallah bir galibiyet daha hediye etmek istiyoruz." dedi.