Giresun İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından başlatılan “Kardeşime Duyarlıyım” projesi kapsamında Sivas Gölova İlçesi Hasan Şakir İlköğretim Okulu öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi. 

Piraziz Belediye Başkanı Mahmut Esat Ayyıldız, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu Piraziz Belediye Başkanı Mahmut Esat Ayyıldız, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Proje hakkında bilgi veren İl Müftüsü Ramazan Topcan, Gençlik Koordinatörlüğünce toplumun her kesimine yönelik projeler, yardım çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirildiğini belirtti. 

İlk Emri “Oku” olan bir dinin mensupları olarak eğitim faaliyetlerine çok önem verdiklerini belirten İl Müftüsü Topcan, projeye katkı sunan İl Gençlik Koordinatörlerine, Genç TDV gönüllülerine ve üniversiteli Genç Diyanet gönüllülerine teşekkür etti. 

2 (16)-1

Proje kapsamında Giresun’dan Sivas’a yola çıkan heyet, Hasan Şakir İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi. Heyet daha sonra Kur’an kursu öğreticileri ve üniversite öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan fındık paketlerini Sivaslı öğrencilere takdim etti.  

Heyeti karşılayan Gölova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Güney, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öğrencilerimizin hatıralarında güzel izler bırakarak örnek teşkil edecek bu organizasyon yardımlaşma ve dayanışma bilincini pekiştirecektir.”  dedi.  

Heyette yer alan Şebinkarahisar İlçe Müftüsü Mustafa Yılmaz misafirperverliklerinden dolayı Gölova İlçe Müftüsü Adem Yılmaz’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Güney’e teşekkür etti. Müftü Mustafa Yılmaz, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, “Her iyilik değerlidir ve iyilik paylaştıkça çoğalır. Yeryüzünde iyiliğin çoğalması için gayret edin.” tavsiyesinde bulundu. Müftü Adem Yılmaz ise programın farklı kültürlerin kaynaşması açısından önemli bir adım olduğunu belirtti. 

4 (8)-3

Ziyaret programına İl Gençlik Koordinatörü Fatma Albayrak, Giresun Müftülüğü Murakıbı Mehmet Zahid Sarıgül, Genç TDV ve Giresun Diyanet Gençlik gönüllüleri ile öğrenciler katıldı.