Giresun'da futbola yeni bir soluk katacak olan Pikola Spor Kulubü, 21 Mayıs 2024 Pazartesi günü, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından resmen tescillendi. Daha önce çocuklar için Pikola Futbol Akademisini kuran antrenör Tanzer Bıyık: ''Yıllardır hayalini kurduğumuz bu anı sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu uzun ve zorlu yolculukta yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürler. Artık hedeflerimize emin adımlarla yürüyebiliriz!'' dedi.