Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından "12. Tarım Orman ve İnsan" fotoğraf sergisi açıldı.

Giresunlu Mustafa Turan'dan 'Ebedi Gecenin Ağzında' kitabı yayınlandı Giresunlu Mustafa Turan'dan 'Ebedi Gecenin Ağzında' kitabı yayınlandı

Giresun'da Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının düzenlediği "12. Tarım Orman ve İnsan" fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.

IMG_4962

Can Akengin Sanat Galerisi'nde Giresunluların beğenisine sunulan sergide 78 eser sergileniyor. Denizbank sponsorluğunda "Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "DenizBank Çalışanları" ve "Çiftçi Varsa Hayat Var" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, toplam 606 katılımcı 3 bin 997 eser katıldı.

IMG_4999

Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. " Tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini alması " amacıyla düzenlenen "Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar Can Akengin Sanat Galerisi'nde sergileniyor.

IMG_4996

6 farklı kategoride düzenlenen, yarışmada dereceye giren yarışmacılardan 1. olan yarışmacıya 12 bin TL, 2. olan yarışmacıya 10 bin TL ve 3. olan yarışmacıya 8 bin TL,  Çiftçi-Üretici Özel Ödülü-“Çiftçi Varsa Hayat Var” Tema Özel Ödülü-Öğrenci Özel Ödülü- Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları Özel Ödüllerini kazanan yarışmacılara 8 bin TL, DenizBank Çalışanları Özel Ödülünü kazanan yarışmacıya 6 bin TL ve Sergileme/Albüm fotoğrafları 250 TL’lik DenizBank hediye çeki ile ödüllendirildi.