Giresun şehir merkezinde çöp kutusunun yanına bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu.

Giresun’da Gazi Caddesi üzerinde Şeyh Keramettin Camii önündeki çöp kutusunun yanına bırakılan şüpheli kutu vatandaşların ihbarı üzerine polisi harekete geçirdi. Şüpheli paket ihbarı üzerine olay yeri gelen polis ekipleri bölgeyi kordon altına aldı. Çevredeki iş yerlerinin boşaltılmasının ardından bomba imha ekipleri olay yerine geldi.

AW028170_02

Daha sonra şüpheli paket fünye ile patlatıldı. Ardından paket incelenirken kayda değer birşey bulunamadı. Olayın ardından Gazi Caddesi ulaşıma açıldı.

Hiç bir şey olmamış gibi

Cadde üzerinden yayın yapan bir kameranın kaydında saat 15:30 sıralarında bir temizlik görevlisi çöpün içinden çıkardığı poşetteki kutuyu açarak içindeki ayakkabıyı aldığı görüldü. Daha sonra ayakkabının kutusunu çöpün yayına bırakarak alandan uzaklaştığı belirlendi.

Başkan Köse Gündeme Oturacak Açıklamalarda Bulundu: “Belediyenin Borcu 1 milyar 714 milyon 880 bin TL'' Başkan Köse Gündeme Oturacak Açıklamalarda Bulundu: “Belediyenin Borcu 1 milyar 714 milyon 880 bin TL''

AW028170_01

Tüm bu yaşananların ardından aynı temizlik görevlisi durumdan habersiz olay yerine gelerek fünyenin patlatılmasından sonra çevreye saçılan çöp parçalarını temizledi.

Kaynak: İHA