Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjio Ünitesinde bir ilk daha gerçekleştirildi. 3 Atriyal Fibrilasyon hastasına başarılı “kriyoablasyon” işlemi uygulandı.

Konu ile ilgili Doç. Dr. Sencer Çamcı, yaptığı açıklamada; ''Atriyal Fibrilasyon (ritim bozukluğu) toplumda oldukça sık görülen bir durumdur. Bu ritim bozukluğu tedavi edilmediği takdirde hastalarda kalp yetersizliği, inme gibi çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. İlk yaklaşımı ilaç tedavisidir. İlaç tedavisinin yetersiz olduğu durumlarda kasıktan girerek anjio yöntemi ile kalbin içindeki ritim bozukluğuna sebep olan alanları bulup dondurmak (kriyoablasyon) gerekir. Oldukça etkili olan bu yöntemin yapılabilmesi için çok donanımlı bir merkez ve tecrübeli operatörlerin olması gerekmektedir. Biz de merkezimizde bu hizmete başladık, atriyal Fibrilasyon dondurma (kriyoablasyon) işlemi kliniğimizde yapılmaya devam edecektir. Ritim bozukluğu olan hastaların polikliniğimize başvurmalarını öneriyorum. Uygun olan hastalara kriyoablasyon işlemi uygulayabiliriz'' dedi.

Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya

916265a9-ee30-4457-b6c8-f3bc4ab52c8djpg

Kardiyoloji Kliniği İdari sorumlusu Prof. Dr. Zeki Yüksel Günaydın yaptığı açıklamada; ''Anjio ünitemiz oldukça donanımlı bir ünite. Ünitemizde her türlü işlemi yapabilmekteyiz. Ekibimiz çok gayretli. Yoğun bir tempo ile çalışmaktayız. Atriyal Fibrilasyon (ritim bozukluğu) tüm dünyada olduğu gibi bölgemizde de sık görülmektedir. Bugün kardiyoloji bölümü olarak başarılı operasyonlar gerçekleştirdik. İl dışı sevki sıfırladık diyebilirim. Sağlık Müdürümüz ve Başhekimimize gerekli malzemeleri temin noktasında destek verdikleri için teşekkür ederiz, çok daha güzel işler yapacağız'' dedi.

Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut; “Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjio Ünitesinde bir ilk daha gerçekleştirildi. Aritmi hocamız Doç. Dr. Sencer Çamcı önderliğinde Ankara Şehir Hastanesinin değerli hocası Prof. Dr. Fırat Özcan’ın destekleri ile 3 Atriyal Fibrilasyon hastasına başarılı “kriyoablasyon” işlemi uygulandı. Desteklerini esirgemeyen başhekimimiz Doç. Dr. Fazil Kulaklı’ya ve tüm kardiyoloji ekibine teşekkür ederim” dedi.