Giresun Belediyesi’nin paylaştığı program takvimine göre, önce Osman Ağa Meydanı’nda saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve anıta çelenk bırakılması yer aldı. Daha sonra Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Giresun Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü yaptığı konuşma ile devam etti. Giresun Kalesi’nde Osman Ağa’nın Anıt Mezarının önünde dua ve Kur’an tilaveti yapıldı.
PROGRAMIN DETAYLARI
Tarih: 2 Nisan 2024 Salı
Yer: Osman Ağa Meydanı
Program Akışı:
10:30 - Osman Ağa Meydanı’nda Saygı Duruşu, İstiklal Marşı okunması ve anıta çelenk bırakılması (Belediye Başkanı, aile ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte).
10:45 - Osman Ağa Meydanı’nda Günün Anlam ve Önemi Adına Konuşmalar:
- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu
- Giresun Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Hakan Demir
11:30 - Giresun Kalesi Anıt Mezarı önünde Kur’an tilaveti ve dua edilecek.
Bu anlamlı etkinlikte, Osman Ağa ve Milli Mücadele şehitleri bir kez daha anıldı.