GİSİAD Başkanı Gezmiş, "2024 Yılı icra ve iflas yılı olacaktır"  GİSİAD Başkanı Gezmiş, "2024 Yılı icra ve iflas yılı olacaktır" 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Abdurrahman Aydın ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Erol Ökten’den Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret. DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’in de hazır bulunduğu ziyarette Giresun’da kuruluş işlemleri tamamlanan, kamulaştırma ve altyapı yatırım süreçleri beklenen 3. ve 4. Organize Sanayi Bölgeleri gündeme geldi.

İlimiz kapsamında yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi alış verişinin yapıldığı ziyarette Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Görele Çavuşlu Bölgesi Organize Sanayi Bölgesi ile Espiye-Tirebolu Organize Sanayi Bölgelerinin kamulaştırma ve altyapı projelerinin 2024 yılı içinde yatırım programına alınmasını bekliyoruz. Bu bölgelere ciddi sanayici talebinin olduğunu görüyor ve bölgenin kalkınması için stratejik yatırımların hayata geçmesini arzuluyoruz. Ayrıca fizibilite çalışmaları tamamlanan ve şuan bakanlık gündeminde olan Şebinkarahisar-Alucra-Çamoluk bölgelerini kapsayacak 5. Organize Sanayi Bölgesi’nin de Kelkit Havzası potansiyelini harekete geçireceğini geçtiğimiz ay İstanbul’da bölge sanayicileri ile yaptığımız toplantılarda görmüş bulunmaktayız. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yörenin kalkınması için kaçınılmaz yatırım akslarından OSB olduğunun daha net ortaya çıktığı günümüzde, bu potansiyelin dikkate alınarak sürecin hızlandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Toplantıda KOSGEB Giresun İl Müdürü Yasin Sefer ile DOKA Giresun İl Koordinatörü Murat Aladağ’da yer aldı.