Giresun İl Jandarma Komutanlığı OYİ, JASAT, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'nın titizlikle yürüttükleri operasyonlar sürüyor.

Gerçekleştirilen operasyonlarda; Giresun'un Yağlıdere ilçesi Hisarcık köyünde yaşanan hırsızlık olayıyla ilgili olarak yapılan müracaat sonucunda, Giresun İl Jandarma Komutanlığı ve Üçtepe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucunda olayın 31 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştiği tespit edildi. Olayla ilgili olarak iki şahıs yakalanarak tutuklandı.

WhatsApp Image 2023-11-06 at 12.37.37

03 Kasım 2023'te Giresun Merkez ilçesi Yağmurca köyünde bir düğünde ateşli silahla vurulma ihbarı alındı. Olay yerine ulaşan ekipler, düğünde kazaen vurulan bir kişinin yaşamını yitirdiğini tespit etti.

WhatsApp Image 2023-11-06 at 12.37.38

"Giresun İl Jandarma Komutanlığı OYİ, JASAT ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin araştırmaları sonucunda, ruhsatsız Baretta marka tabancayla kazaen vurulan şahsın silah sahibi olduğu tespit edilmiştir."

Söz konusu tabanca Yağmurca köyünde gömülü olarak bulunurken, suç aleti sahibi ve olayla ilgili diğer şüpheliler gözaltına alındı.

Espiye'den Pakistan'a yardım Espiye'den Pakistan'a yardım

WhatsApp Image 2023-11-06 at 12.37.35

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Uyuşturucu ile Mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Espiye ilçesi Adabük Mahallesi'nde bir şahsa ait evde yapılan aramada metamfetamin ve kubar esrar ele geçirildi. Yakalanan şahıs hakkında adli tahkikat başlatıldı.

Tirebolu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan yol kontrol ve emniyet arama faaliyeti esnasında yasadışı yollardan giriş yaptığı tespit edilen Afganistan uyruklu bir kişi yakalandı. Yasal işlemlerinin ardından Giresun İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Bulancak İlçesi'nde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, hakkında kesinleşmiş (6 Yıl 3 Ay) hapis cezası bulunan bir şahıs Giresun İl Jandarma Komutanlığı ve Bulancak Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Espiye L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.