Bisiklet İl Temsilcisi Metin Malkoç, Bulancak Bisiklet Topluluğu üyeleri Zafer Çamaltı ve Tanju Çatal ile Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Muzaffer Ergün'ü ziyaret etti ve festival hakkında istişarelerde bulundu.

2. Amatörde Kupa Töreni Yapıldı 2. Amatörde Kupa Töreni Yapıldı

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, ”8-11 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Karagöl Zirve Turu Bisiklet Festivali'nde, Türkiye'nin dört bir yanından katılımcılar Karadeniz'in en yüksek zirvelerinden olan Karagöl Dağı'na (3100 m) tırmanacak ve Giresun, Ordu ve Sivas illerinin kesişme noktasındaki zirveden üç ilin eşsiz coğrafyasını izleyebilecek.” ifadelerini kullandı.

"Festivalde Macera Devam Ediyor"

Etkinliğin rotası, Bulancak Millet Bahçesi'nden başlayarak Kovanlık Beldesi, Paşakonağı Yaylası, Ordu Çambaşı Yaylası güzergahından, Karagöl Yaylası, Aygır Gölü ve Karagöl zirve güzergahını takip ederek, Bektaş Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Göksu Travertenler, Mavi Göl ve Kuzalan Tabiat Parkı, Dereli, Duroğlu, Giresun ve Bulancak güzergahı üzerinden 220 km'lik bir rota boyunca 4 gün sürecek mücadele, macera ve eğlence ile tamamlanacak.