10-11 Mayıs 2024 tarihlerinde Çotanak Spor Kompleksi çevresinde düzenlenecek olan yarışmalar kapsamında, nefes kesen yol yarışmaları ve saate karşı yarışlar düzenlenecek. Giresun'un eşsiz doğası, pedal çeviren sporculara ilham verecek ve bisiklet rüzgarı bu kez Giresun'da esecek! Heyecan dolu yarışlar için geri sayım başladı.

Giresun'da Yeni Bir Futbol Kulübü Doğuyor! Giresun'da Yeni Bir Futbol Kulübü Doğuyor!

 Gençler A-B, Yıldızlar Kız-Erkek Bisiklet Grup Yarışmalarına ilimizi temsilen Gençlerde Giresun Spor Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları, Yıldızlarda ise Gedikkaya Ortaokulu, Aksu Şehit Hakan Gemici Ortaokulu, Giresun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal Ortaokulu sporcuları katılım sağlayacak.

Türkiye, Giresun’a Akacak “

Pedallar Bisiklet Grup Yarışmaları için Giresun’da çevrilecek. Ağrı, Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Tunceli, Nevşehir, Gaziantep, Diyarbakır İllerinden yarışmalara katılacak olan sporcular 35 km-25 km Yol Yarışı, 25 km-15 km Yol Yarışı, 10 km-5 km saate karşı yarış, 8 km-5 km saate karşı yarış ve 6 km- 4 km saate karşı yarış kategorilerinde ter dökecektir.