Giresun Belediyesi'nce 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına yapılan 15 Temmuz Koşu Parkuru'nun açılışı gerçekleştirildi.

'Giresun'da Ramazan bir başka güzel yaşanacak' 'Giresun'da Ramazan bir başka güzel yaşanacak'

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Hükumet Konağı karşısında sahil kenarında oluşturulan koşu parkurunun açılış programında yaptığı konuşmada, alçak darbe girişiminin ve bir milletin yeniden destan yazdığı günün yıl dönümünde olunduğunu söyledi.

Kahraman vatandaşların devletine ve bayrağına sadık kalarak bir destan yazdığını vurgulayan Şenlikoğlu, "O destan ve o tarihi asla unutmayacağız. Bizler, Türk milletinin vatanı uğruna Hakk'ın rahmetine kavuşan 251 şehidimiz ile 2 bin 196 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik." dedi.

Devlet uğruna canını ortaya koyan şehitleri rahmetle anan Şenlikoğlu, gazilere de hürmet ve sonsuz saygılarını iletti.

Şenlikoğlu, Allah'ın takdiri ve milletin iradesinin üzerinde bir gücün olmadığı simgeleyen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anısına 15 Temmuz Koşu Parkuru'nu açtıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Koşan ve yürüyen vatandaşlarımızın dinlenmeleri için alana banklar yerleştirdik. Işıklandırdık ve en sağlıklı yürüyüş malzemesi irmik tozu ile yürüyüş alanını kapladık. Bordür ve peyzaja önem verdik. Parkuru ölçülerle tespit ederek, bilgi levhaları yerleştirdik. Vatandaşımız artık, sahil kenarında, denize sıfır noktasında sporunu doyasıya yapabilecek. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz bu parkur şehrimize hayırlı olsun."

AA-20220714-28417876-28417875-GIRESUNDA_15_TEMMUZ_KOSU_PARKURU_ACILDI

Konuşmanın ardından alanda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına fidan dikimi yapıldı.

Programa Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Nuh Köroğlu, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ve vatandaşlar katıldı.

AA-20220714-28417876-28417873-GIRESUNDA_15_TEMMUZ_KOSU_PARKURU_ACILDI