Yerel seçimler sonrası Altınordu Belediyesi’nde ilk meclis toplantısı Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe başkanlığında yapılmış ve Hasan Karamustafaoğlu, 1. Meclis Başkan vekili seçilmişti. Hasan Karamustafaoğlu, ayrıca 2014-2019 yıllarında Altınordu ve OBB’nin kurucu meclis üyesi olarak görev yapmıştı. 2024 yerel seçimlerinde tekrar Altınordu ve Ordu büyükşehir Belediyesi meclis üyeliğine seçilen Hasan Karamustafaoğlu Altınordu Belediyesi 1. meclis başkan vekilliği görevini getirildi. Karamustafaoğlu,  aynı zaman CHP Altınordu grup başkanı olarak görev yapıyor.

Giresun belediyesi meclisi de Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse başkanlığında toplanırken, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Taner Yazıcı, Giresun Belediyesi 1. Meclis Başkan Vekili seçildi. Ordulu Dr. Taner Yazıcı ve Giresunlu Hasan Karamustafaoğlu, kardeş şehirlerde karşılıklı başkan vekilliği görevlerini üstlenerek dikkat çekici bir tablo ortaya koydu.

Giresun Belediyesi'nde yapılan yeni görev dağılımında Meclis 1. Başkan Vekilliği'ne Ordu'nun Perşembe ilçesinden Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Taner Yazıcı seçildi. Op. Dr. Taner Yazıcı, aynı zamanda İmar Komisyonu üyeliğine de seçildi. Altınordu Büyükşehir Belediyesi'nde ise Giresunlu Hasan Karamustafaoğlu başkanvekilliğine seçildi. Öte yandan Karamustafaoğlu ile Taner Yazıcı iki yakın dost olarak biliniyor.

Giresun ve Altınordu arasındaki kardeş şehir bağlarının daha da güçleniyor. Her iki şehrin de meclislerinde komşu şehrin temsilcilerinin yer alması, iki şehir arasındaki iş birliğinin ve dayanışmanın artmasına katkıda bulunacak. 

Haluk Levent konserinde Kızılay aracına tepki Haluk Levent konserinde Kızılay aracına tepki