Giresun Offroad Kulübü ve Şebinkarahisar Belediyesi işbirliğinde gerçekleşen Karadeniz Offroad Kupası 2. ayak yarışlarında alınan yüksek puan Giresun'un Türkiye Offroad Şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hak kazanmasını sağladı.

Geçen yıl Karadeniz Offroad Kupası ikinci ayak yarışlarının yapıldığı Şebinkarahisar ilçesi bu yıl ulusal turnuvaya ev sahipliği yapacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yetkililerince yapılan değerlendirme sonucu geçen yıl Karadeniz Offroad Kupası 2. ayak offroad yarışlarının  yapıldığı Şebinkarahisar, ulusal yarış takvimine dahil edildiği öğrenildi.

Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

karadeniz-offroad-kupasi-sebinkarahisar-26

Giresun Offroad Kulübü tarafından 14-16 Temmuz 2023 tarihlerinde Şebinkarahisar’da gerçekleştirilen 2023 Karadeniz Offroad Kupası 2. Ayağı yarışı, Ulusal Offroad Şampiyonasına aday parkur olarak gösterilmişti.

Şebinkarahisar Belediyesi ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin önemli desteği ile organizasyonda gösterilen başarı bu parkurun Türkiye Şampiyonasına da ev sahipliği yapmasını sağladı. 

karadeniz-offroad-kupasi-sebinkarahisar-4

Yöre halkının büyük ilgi gösterdiği yarışlarda, 4 ayrı sınıfta 24 araç ve 48 sporcunun mücadele etmişti.

Şebinkarahisar Belediye başkanı Ömer Şentürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Bu daha başlangıç. İlçemizin her mecrada tanınır ve bilinirliğini artırmak için projelerimize devam edeceğiz. 2023 yılı içerisinde Ulusal Şampiyona aday parkur olarak katılarak gerçekleştirdiğimiz OffRoad Yarışları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yetkililerince yapılan değerlendirme sonucu Ulusal Yarış Takvimine dahil edilmiştir. Devam eden yıllarda gerek yerli gerekse yurt dışından katılımcıların olacağı ulusal ağda ilçemiz yer alacak." dedi.

karadeniz-offroad-kupasi-sebinkarahisar-5

Kaynak: Yeni Şebinkarahisar