Son dakika! Giresunlular Dikkat! Son dakika! Giresunlular Dikkat!

İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayi sektörünün devler ligini belirleyen ve 1968 yılından bu yana aralıksız yapılan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın 2022 yılı sonuçlarının açıklanmasının ardından Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük Giresun Ticaret Borsa'sına üye 2 firmanın listede yer aldığını belirtti.

Türkiye'nin ilk 500 firması arasında 2 Giresunlu firmanın olduğunu açıklayan Bölük,  "Açıklanan listeye göre, Giresun Ticaret Borsa’mızın güzide üye firmaları Yavuzkan Hazel Gıda ve San. Tic. Ltd. Şti. ile Yavuz Gıda San. ve Tic. A.Ş. her yıl olduğu gibi bu yıl da listede yerlerini almışlardır.

Sıralamada Yavuz Gıda San. ve Tic. A.Ş. 388. Sırada bulunurken, Yavuzkan Hazel Gıda ve San. Tic. Ltd. Şti. 396. Sırada yer alarak bizleri tekrar onurlandırmıştır.

Haziran ayında açıklanan TİM listesinde, yine bu firmalarımızın yerlerini aldığında yaptığımız açıklamada, bu köklü firmalarımızın şartlar ne olursa olsun kurumsal yapılarındaki sürekliliğin başarılarının anahtarı olduğuna değinmiştik.

Ancak son birkaç yıldır yaşadıklarımıza baktığımızda; her şeyden önce küresel ekonomide enflasyonun geri dönüşünü yaşadık. Rusya-Ukrayna savaşının başta enerji ve gıda sektörlerinde yol açtığı ek fiyat şoklarını gördük. Yüzyılın deprem felaketini yaşadık hep birlikte. Artan enflasyon karşısında merkez bankalarının faiz artırımlarını hızlandırdığı, belirsizlik ikliminin yoğunlaştığı zor bir yılı geride bıraktık.

Yani; şartlar ne olursa olsun derken bu yaşadıklarımızı iyi irdelemek ve edinilen bu başarıları özümsemek lazım.

Bu bağlamda, başta çalışanlarının fedakarlığı olmak üzere, devletimizin ve sanayicilerimizin büyük dayanışmasıyla çarklarını çeviren bu firmalarımızın tüm çalışanlarına ve kurucularına tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz." ifadelerinde bulundu.