Şehrin tüm renkleriyle dolup taşan etkinlikler, yerel halk ve ziyaretçiler arasında büyük bir heyecan yaratıyor.

Başkan Karadere'den 26 milyonluk borçsuz yatırım! Başkan Karadere'den 26 milyonluk borçsuz yatırım!

Buluşma Noktası İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, Giresun Valiliği himayelerinde ve Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'nun (Giresun Federasyonu) organizasyonuyla gerçekleştirilen "Giresun Tanıtım Günleri" etkinlikleri, büyük bir coşku ve katılım ile devam ediyor.

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti'nin de katılımıyla 7-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikler, Giresun kültürünü ve lezzetlerini İstanbul'a taşıdı.

"16. Giresun Tanıtım Günleri", İstanbul ve çevre illerde yaşayanlar başta olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce Giresunlunun buluşma noktası oldu.

Giresun'un eşsiz doğası, zengin kültürü ve lezzetleri, etkinlik alanında sergilenerek ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Çeşitli Etkinliklerle Dolu Program

Etkinlikler, konserler, paneller, konferanslar, yöresel tatlar ve yerel stantlar gibi birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Giresun Tanıtım Günleri, sadece şehir sakinleri değil, aynı zamanda Giresun sevdalılarını bir araya getirerek şehrin kültürünü daha geniş kitlelere ulaştırma misyonunu başarıyla sürdürüyor.

Coşku Dolu Açılış

Giresun Tanıtım Günleri'nin açılışında renkli görüntüler hâkimdi.

Atatürk Havalimanı, Giresun'un folklorik zenginliği, müzikal lezzetleri ve geleneksel tatlarıyla donatılmıştı. Ziyaretçiler, açılış töreninde şehrin simgelerini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu.

Unutulmaz Anılar Yaşanıyor

Ziyaretçiler, Giresun Tanıtım Günleri'nde geleneksel lezzetleri tatma, yöresel el sanatlarına tanıklık etme ve birbirinden ünlü sanatçıların performanslarını izleme şansını yakalıyor.

Katılımcılar, Giresun'un tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini keşfederken, renkli etkinliklerle unutulmaz anılar biriktiriyor.

Protokol Törenine Büyük Katılım!

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonunun (Giresun Federasyonu) ev sahipliğinde gerçekleşen protokol törenine katılarak etkinliklere resmi bir dokunuş yaptı.

Vali Serdengeçti, Giresun Tanıtım Günleri ile ilgili olarak "İstanbul'da Giresun esintisi başladı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ın teşrifleriyle nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış; tarih, doğa, kültür, lezzet, spor ve turizm şehri Giresun'umuzun zenginliklerinin sergilendiği 16. Giresun Günleri'nin resmi açılışını yaptık." sözlerine yer verdi.

Giresun Tanıtım Günleri, şehrin özünden doğan coşku ve birlikteliği protokol töreninde de en güzel şekilde yansıttı.

Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol törenine; Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti’nin yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Valisi Davut Gül, Giresun Milletvekilleri Ali Temur ve Elvan Işık Gezmiş ile İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Giresun Tanıtım Günleri

Giresun Tanıtım Günleri, yerel tatlar, kültürel etkinlikler, konserler ve daha pek çok sürprizle dolu olarak, ziyaretçilere Giresun'un tüm güzelliklerini sunmaya devam ediyor.

Her gün farklı bir atmosferi keşfetme fırsatı sunan etkinlikler, Giresun'un tarihini, kültürünü ve sanatını en iyi şekilde yansıtacak. İşte etkinlik programının detayları:

7 Aralık 2023 – Perşembe

13.00 Giresun Belgeseli
14.30 Müzik Dinletisi
15.00 Mahmut Uzunöner Konseri
16.00 İlk Gün Töreni
17.00 Mehmet Sivri Konseri
18.00 Salim Işıklı Konseri
19.00 Kapanış
8 Aralık 2023 - Cuma

11.00 Kemençe Belgeseli
12.00 Hüseyin Çınar Konseri
15.00 Sezgin Tolay Konseri
16.00 Osman Kantar Konseri
17.00 Kurtuluş Eyibil Konseri
18.00 Fatih Usta Konseri
19.00 Kapanış
9 Aralık 2023 - Cumartesi

11.00 Fındık Belgeseli
11.30 Davul Zurna
12.30 Görele Yaşlılar Horon Grubu
13.00 Protokol Töreni
14.30 Yücel Öner Konseri
15.30 Ebru Kasapoğlu Konseri
16.15 Rüştü Karpuz Konseri
17.00 Coşkun Arslan Konseri
18.00 Ömercan Konseri
19.00 Bayram Kantar Konseri
20.00 Kapanış
10 Aralık 2023 - Pazar

11.00 Folklor Kültürü Belgeseli
12.00 Salim Işıklı Konseri
12.45 Okan Karadeniz & Eren Karadeniz Konserleri
13.45 Ayşe Karaçam Konseri
14.30 Otçu Göçü Etkinliği
15.15 Mehmet Duman Konseri
16.00 Emre Sarıcı Konseri
16.45 Yasin Yeşil Konseri
17.30 Kara Davut Konseri
18.15 Son Gün Töreni
18.30 Ayhan Hastaoğlu Konseri
19.30 Kapanış