İl Müftüsü Ramazan Topcan, Seyyid Vakkas Camii’nde gerçekleştirilen buluşmada çocuklarla bir araya geldi.

İl Müftüsü Topcan, çocuklara cami ve namaz bilinci alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Çocuklara nasihatlerde bulunan İl Müftüsü Topcan, “Sevgili Gençler! Önce inanacaksınız. İnanmadan olmaz. İnanmak başarmanın yarısıdır. Kendinize güvenin. Önünüze hedefler koyun. O hedeflere ulaşmak için hayalleriniz olsun. Hedefiniz; kaliteli, iyi insan olmak olsun. Milli ve manevi değerleriyle barışık, insanlara değer veren, insanları kucaklayan, her canın kıymetli olduğunu bilen gençler olun.

Hastanede tedavi gören vatandaşlara Kur’an-ı Kerim hediye edildi Hastanede tedavi gören vatandaşlara Kur’an-ı Kerim hediye edildi

Şehitlerimizin emaneti bu vatana sahip olun. Bu topraklarda güzel nesiller olarak kendinizi iyi yetiştirin. Geleceğin Türkiyesini beraber inşa edelim. Bu büyük dava için sizlere de büyük sorumluluklar düşüyor. O yüzden bol bol kitap okuyun. Okumadan olmaz.” dedi. Ardından Seyyid Vakkas Camii İmam Hatibi Fatih Fatsa, öğrencilere, caminin bölümleri ve namaz hakkında bilgi verdi.  Buluşmada ayrıca "Rabbimizi tanıyorum", "Peygamberimizin hayatı", "Adab-ı muaşeret" ve "Temizlik ahlakı" konularında çocuklara bilgi verildi.

0-1Çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği buluşma, çocuklara yapılan ikramlarla